MENU

Найнебезпечніший політ: полковник назвав причину загибелі льотчиків під Бахмутом та на Житомирщині

1155 0

Найнебезпечніший політ: полковник назвав причину загибелі льотчиків під Бахмутом та на Житомирщині

Останні випадки загибелі українських льотчиків під час виконання польотів – на Житомирщині та під Бахмутом – пов'язані з вкрай небезпечними умовами, в яких вони відбуваються. Літаки та гелікоптери були змушені здійснювати групові маневри на гранично низькій висоті – до 30 метрів.

Про це виданню Оbozrevatel розповів льотчик-інструктор, полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан, інформує UAINFO.org.

"Такі види польотів – найнебезпечніші з усіх, що існують в авіації. Тому що один із літаків або гелікоптерів практично притиснутий до землі. При цьому вони летять на великих швидкостях", – пояснив він.

Читайте також: У ЗСУ підтвердили авіатрощу вертольотів на Донеччині та розповіли нові деталі

Експерт повністю відкинув версію, що загибель льотчиків могла бути результатом спецоперації країни-окупанта Росії.

"Ні, однозначно ні. Річ у тім, що обидві катастрофи походять від зіткнень літальних апаратів у групових польотах на гранично малій висоті", – сказав він.

У цьому контексті Світан уточнив, що швидкість вертольота в ході таких маневрів сягає 250 кілометрів на годину, літака – 600. При цьому висота обмежена 30 метрами, оскільки вище літак або гелікоптер стають видимими для ворожих локаторів.

"Літати на гранично малих висотах нас змушує відсутність нормальних літаків, які можуть убезпечити себе, з системами РЕП і прикрити", – пояснив полковник.

Читайте також: Зіткнення літаків на Житомирщині: експерт пояснив, чому українські льотчики не катапультувалися, і назвав можливу причину загибелі

"Ми змушені йти між землею і променем локатора противника. А промінь починається з висоти в 30 метрів – він уже бачить нас. І в цьому діапазоні, від 0 до 30 метрів, треба прошмигнути, проскочити. Одному літаку ще вистачає цієї відстані, а двом – ні. Тому що вони йдуть не на одній висоті, а або з приниженням, або з підвищенням.Отже, один з гелікоптерів або літаків практично стелиться біля землі", – розповів Світан.

Водночас він наголосив, що відпрацювання льотних навичок у таких умовах є вкрай важливим для підготовки льотчиків, оскільки "бойові завдання виконуються в основному парою".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини