З'явилася можливість маневрувати: у ЗСУ прокоментували прорив першої лінії російської оборони на Запоріжжі
Сили оборони України прорвали першу лінію оборони російських військ на Запоріжжі. Тепер у захисників з'явилися можливості для здійснення маневрів технікою та військами.
На першій лінії окупанти утримували близько 60% ресурсів, вона була особливо сильно замінована, там застосовувалася значна кількість протитанкового озброєння, наступні лінії не такі міцні в інженерному плані. Про це "Суспільному" розповів речник об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун, інформує UAINFO.org.
"Ворог розподілив ресурси. Якщо рахувати три лінії за 100%, то це 60-20-20. Тобто перша лінія оборони була щільно замінована, бетонні укріплення, велика кількість протитанкового озброєння. Другу лінію також не можна скидати і казати, що вона якась не така. Тут також є укріплення досить потужні, досить грамотно побудовані, але тут у нас уже з'явилася можливість маневрувати технікою та військами", — наголосив Штупун.
Він додав, що укріплення, які чекають на українських воїнів попереду, дещо слабші в інженерному плані.
"Також є мінні поля, десь менше, ніж це було на першій лінії оборони, але не треба думати, що їх легко буде взяти. На другій лінії оборони мінних полів менше", — зауважив речник.
Читайте також: "Якщо ми продовжуватимемо надавати необхідну зброю і почнемо робити це своєчасно, час буде на боці України", – адмірал ВМС США
Однією з труднощів, з якими зіштовхнулися українські воїни під час проходження першої лінії оборони окупантів у Запорізькій області, було те, що розмінування доводилося проводити вручну. Щойно там з'являлася бодай якась техніка, загарбники відкривали по ній вогонь і намагалися знищити. Тому можливості задіяти техніку у розмінуванні не було.
Натомість другу лінію Сили оборони, за словами Штупуна, розраховують розміновувати комплексно.
"Ми вже можемо прикривати свою піхоту. На першій лінії оборони ми пробивали якийсь вузький шлях, і техніка, піхота не могли йти ні вліво, ні вправо, тому що було щільне замінування. Тут ми вийшли на території, по яким ми можемо маневрувати, і противник також повинен буде якось діяти", — зазначив він.
Також речник Об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку спрогнозував, що нещодавні успіхи дозволять задіяти у місцях прориву більші сили.
Читайте також: Військовий пояснив, чому на півдні у росіян скоро будуть "істотні проблеми"
"І сподіваюсь, що успішно будемо просуватися, але це залежить від багатьох обставин, від кількості боєприпасів, від того як буде діяти ворог. Але сподіваюсь що ми будемо успішно просуватися у бік Азовського узбережжя", — зазначив він.
Втім, на прорив першої лінії оборони окупантів реагує й ворог. Наразі росіяни активно підтягують резерви і залучають до оборони десантні підрозділи, що свідчить про проблеми, що виникли у загарбників. Паралельно вони намагаються зміцнити укріплення.
"Ворог діє, ворог продовжує закопуватися, ворог підтягує резерви. Ну якої вже якості ті резерви, уже трошки менше. Але зараз ворог почав використовувати в обороні десантні підрозділи, що в принципі їм не притаманно. Тому що, як кажуть росіяни, це їх еліта рахується, тому якщо вони вже використовують свою так звану еліту в оборонних боях, то щось у них вже не так", – зазначив Штупун.
Також він розповів, що активні бойові дії нині точаться також у районі Мар'їнки.
Читайте також: Невеликий крок з великим потенціалом: в WSJ пояснили задум ЗСУ в районі Роботиного-Вербового
"Позавчора ворог намагався вести наступальні дії у Мар'їнці в лоб, але нічого у нього не вийшло. Зараз ворог намагається північніше та південніше прорватися. Це у нас Новомихайлівка та Красногорівка, також активні бойові дії тривають в районі Роботиного", – окреслив ситуацію Штупун.
Речник також зауважив, що українські військові закріплюються у напрямку Вербового, де вони "мали певні успіхи".
Наразі триває підготовка до подальших дій на цій ділянці фронту.
"Введемо досить потужну контрбатарейну боротьбу, тобто намагаємося знищити артилерію противника, порушити його логістику, триває системне знищення польових складів і взагалі складів боєприпасів різного рівня, ротного батальйонного і так далі", — сказав речник.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки