MENU

Через 11 тижнів після смерті головного мозку у американки народилася здорова дитина

1650 0

Через 11 тижнів після смерті головного мозку у американки народилася здорова дитина

Автори нового звіту розповіли про 31-річну жінку, у якої народилася здорова дитина, хоча лікарі поставили діагноз «смерть головного мозку» та констатували загибель пацієнтки.

Медики з Університету охорони здоров'я Флориди (США) описали рідкісний випадок народження дитини після того, як у матері діагностували смерть головного мозку. У статті для журналу Cureus фахівці розповіли, що жінці був 31 рік, вона перебувала на 22-му тижні вагітності, коли у неї відбувся субарахноїдальний крововилив — у порожнину між павутинною та м'якою мозковими оболонками, інформує UAINFO.org.

Спочатку вагітна, в анамнезі якої значилася гіпертонія, поступила до лікарні з гострим головним болем та судомами. За шкалою коми Глазго вона мала три бали, що означає атонічну кому. Пацієнтці зробили екстрену інтубацію трахеї – ввели ендотрахеальну трубку – та під'єднали до апарату штучної вентиляції легень.

Читайте також: У Великій Британії жінка, яка не знала про вагітність, раптом народила близнюків

Комп'ютерна томографія мозку показала правобічний крововилив, внаслідок якого виник набряк мозку, а більшість внутрішньочерепних артерій сильно звузилися. Медики провели вентрикулостомію — зовнішній шлуночковий дренаж, щоб знизити підвищений внутрішньочерепний тиск, і поклали вагітну у відділення нейрореанімації.

Їй одразу поставили діагноз «смерть головного мозку» та констатували загибель, проте лікарі, порадившись із колегами, вирішили підтримувати тіло заради збереження вагітності – таке бажання висловила родина жінки. Акушерка постійно знаходилася біля її ліжка, стежачи за частотою серцевих скорочень та рухами плода. Через 11 тижнів, на 33-му тижні вагітності, пацієнтці провели кесарів розтин.

Читайте також: Чоловік раптово "ожив" під час розтину, патологоанатом і медики дуже налякались

На світ з'явилося немовля вагою 2,142 кілограма, за шкалою Апгар йому привласнили вісім балів із дев'яти. Дитина почувала себе добре, тому через п'ять днів її виписали додому. Мати після пологів відключили від апарату ШВЛ.

Як зазначили дослідники, смерть мозку у вагітної жінки – рідкісний випадок, але не унікальний. Автори систематичного огляду від 2021 року виявили щонайменше 35 таких пацієнток, більш ніж у половини стався крововилив у мозок. Вісім дітей загинули в утробі (23%), а 27 (77%) народилися живими, але двоє згодом померли. Щоправда, вчені сумніваються у вірогідності цих даних: ймовірно, показники виживання плода при такому діагнозі у матері насправді нижчі.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини