MENU

Як пред'явити електронний поліс автоцивілки поліції? Чи необхідно його роздруковувати?

1128 0

В Україні на законних підставах існують два види поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних ТЗ:

  • Паперовий бланк;

  • Цифрова страховка.

Обидва формати мають однакову юридичну чинність. Відмінності полягають лише у способах оформлення договору.

Електронне страхування поступово витісняє традиційний бланк — водії все частіше вибирають онлайн поліс через швидкість процедури покупки та зручність у використанні ОСЦПВ.

Як користуватися електронним полісом

Згідно з правилами дорожнього руху будь-який автомобіліст має право підтвердити наявність страховки з екрана мобільного пристрою (смартфона, планшета). Попри це, ви можете застрахуватися онлайн, роздрукувати поліс і показати паперову копію поліції у разі потреби. Помилки ні в тому, ні в іншому випадку не буде.

Коли ви страхуєтеся онлайн, то ОСЦПВ після формування та його оплати, надсилається замовнику на email. Його можна зберегти в телефоні або залишити тільки на пошті. Електронний поліс також підтягнеться в додаток “Дія”.

Перевірити актуальність договору можна через єдину та загальнодоступну базу Моторно-транспортного бюро за номерами транспорту чи номерами самого поліса. Сервіс відкритий як для рядового драйвера, так поліції.

Коли поліція може запросити показати автоцивілку

Поліція має право вимагати поліс автоцивілки у двох випадках:

  1. Коли сталася дорожня пригода;

  2. При складанні протоколу у разі порушення ПДР.

Окрім автоцивілки водій повинен мати при собі: водійське посвідчення, техпаспорт на транспортний засіб, яким керує.

Дії правоохоронних органів вважаються незаконними, якщо було зупинено автомобіль та названо іншу причину перевірки страховки.

Яка відповідальність за відсутність страховки

Якщо у водія не буде автоцивілки або вона буде прострочена, на автомобіліста чекає штраф. На сьогодні його сума становить від 425 грн до 850 грн. Але не це найстрашніше. У разі потрапляння в ДТП страхова компанія за наявності поліса компенсує збитки потерпілим від лиця винуватця (страховика). Відповідальність водія без автоцивілки не захищена, відповідно, він сам платить за заподіяний збиток (ремонт автомобіля постраждалих та їх лікування).

Переваги електронного страхування

Виділимо 5 основних переваг електронного ОСАЦПВ.

  1. Оформлення поліса доступно 24/7, без прив'язки до графіка роботи відділення страхової компанії.

  2. Електронний поліс після оплати відразу ж надсилається водієві та набирає чинності наступного дня після оформлення. Однак за бажанням можна вказати конкретну дату початку його дії.

  3. Автомобіліст самостійного вибирає наповненість поліса (додаткові опції, розмір франшизи), а також він може заздалегідь дізнатися про рейтинг страховика, з яким укладає договір.

  4. Е-договір неможливо загубити чи забути вдома.

  5. В електронному страхуванні не бере участі працівник страхової компанії, комісію якого закладено у ціну паперового бланка.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини