"Подвійний чи подвійне еспресо": мовознавець розповів, як казати правильно
Відомий мовознавець та вчитель Олександр Авраменко розповів, як правильно казати – подвійний чи подвійне еспресо, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"У багатьох кавових апаратах написано - "подвійний еспресо", але неправильно. Потрібно казати "подвійне еспресо", - наголосив він.
Мовознавець нагадав, що рід у невідмінюваних іншомовних словах визначають так: тварини - чоловічого роду (маленький поні, рудий шимпанзе), а неістоти - середнього роду (жовте таксі, страшне цунамі).
"Еспресо, як і таксі, і цунамі, не є істотою. Отже, середнього роду. Тобто правильно - подвійне еспресо", - наголосив він.
Читайте також: Кішки і собаки не є "домашніми тваринами": відомий мовознавець розповів, як називати наших улюбленців
Мовні поради від Авраменка
Багато хто з нас часто купує собі каву у кіосках, на АЗС та інших торгових точках, де її нам дають у паперовій посудині. І, мабуть, більшість все ж таки називають це стаканом. Хоча у філологів є аргументована відповідь - краще говорити "паперова склянка". Принаймні так стверджує відомий вчитель України Олександр Авраменко. Хоча словники наводять два словосполучення - і "паперовий стакан" і "паперова склянка".
Читайте також: Майже кожен порушує ці мовні норми. Як правильно вітатися: Добрий день чи Доброго дня?
Також він розповів, яка форма слова – "купувати" чи "купляти" - правильна. Так, Авраменко зазначає, що у словниках є обидві форми слова, щоправда, слово "купляти" має позначки "розмовне" і "рідковживане".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки