"Це вражає": український льотчик розповів про навчання на F-16 і вказав на його переваги порівняно з МіГ-29
Українські льотчики сподіваються, що пройдуть тренування на західних винищувачах F-16 за шість-вісім місяців, тому що всі учасники групи мають досвід бойових вильотів і програму підготовки розроблено з урахуванням цього. МіГ-29 порівняно з F-16 – це літаки "минулого тисячоліття".
"Це вражає і в цьому, я припускаю, може бути основна складність. А загалом літак [F-16] дуже комфортний. Дуже цікаве розташування ручки керування літаком, цікаві відчуття. Кабіна – досить тісна, але дуже ергономічно відпрацьована", – поділився враженнями офіцер Повітряних сил ЗС України, бойовий пілот із позивним Moonfish, який навчається керувати F-16. Він виступив в ефірі Espreso.TV, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.
Коли ведучий Сергій Згурець запитав, чи можна розраховувати, що за тиждень-другий українські військові розпочнуть перші польоти з інструкторами в кабіні F-16, а не на тренажерах, захисник українського неба відповів: "Саме так, про це можна говорити".
Moonfish раніше літав на МіГ-29. Перша помітна відмінність сучасного F-16 від радянського винищувача – авіоніка, наявність багатофункціональних дисплеїв, обладнання для роботи з бортовим комп'ютером.
Читайте також: У Повітряних силах показали, як пілоти в Україні адаптуються до F-16. ВІДЕО
Згурець запитав, чи не заважають навички, відпрацьовані до автоматизму на МіГ-29, керувати літаком західного зразка.
"Я не сказав би, що заважають. По-перше, старий досвід має властивість забуватися з часом. По-друге, ми з хлопцями багато займалися на доступних тренажерах, комплексах. Приїжджаючи сюди, ми всі чудово розуміємо, чим відрізняється робота з прицілом, робота з озброєнням, як приблизно вводити дані в бортовий комп'ютер і так далі", – повідомив пілот.
Moonfish зазначив, що нашим льотчикам доведеться користуватися іншими одиницями вимірювання. Проте особисто для нього це не є проблемою.
Загалом воїн вважає, що невеликі труднощі будуть, та це не стане непереборною перешкодою.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки