"Разом працюємо над цим": Каволі назвав складнощі у навчанні пілотів ЗСУ на F-16
Сучасні винищувачі F-16, як і будь-які інші літаки, потрібні Україні у війні з Росією і можуть суттєво допомогти країні. Однак пілоти Сил оборони України, які зараз проходять підготовку з управління F-16, стикаються із серйозними проблемами.
Як передає "Голос Америки", про це розповів головнокомандувач Об'єднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі на слуханнях комітету збройних сил Палати представників США, інформує UAINFO.org.
У Каволі попросили прокоментувати повідомлення ЗМІ про те, що F-16 нібито були необхідні ЗСУ у 2023 році, а для 2024 вони не актуальні.
На це генерал відповів: "F-16 їм допоможуть. Будь-які літаки допоможуть".
Читайте також: Поява F-16 в Україні буде несподіванкою. Пілоти на завершальному етапі навчання
Першою проблемою, з якою стикаються українські льотчики, є перехід від радянської авіації до сучасного винищувача четвертого покоління.
"Особливо складно перейти від старих літаків радянської епохи, на яких літали українці, які вони обслуговували та підтримували, складно перейти від цього до сучасного літака четвертого покоління, такого як F-16", – сказав командувач.
Крім того, у пілотів є труднощі з англійською мовою – знання мови має бути на дуже високому рівні, щоб розуміти всі технічні характеристики та інші деталі, описані в інструкціях та посібниках.
Читайте також: Чи змінять перші винищувачі F-16 ситуацію на фронті: пояснення експерта
Інша проблема, за словами Каволі, пов'язана із відсутністю достатньої базової підготовки у деяких льотчиків української армії. Спершу військовим потрібно пройти її, а вже потім освоювати винищувачі F-16.
Також Каволі зазначив, що в Україні не вистачає військових авіаторів.
"Українці ретельно прорахували, скільки пілотів вони можуть відправити, і при цьому підтримувати належний рівень бойової активності всередині України. І це те, що визначає фактичний розмір підготовки чи кількість пілотів у робочому конвеєрі", – додав командувач сил НАТО у Європі.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки