MENU

Який генератор краще вибрати: бензиновий, дизельний, газовий

792 0

Який генератор краще вибрати: бензиновий, дизельний, газовий

Енергетична ситуація в Україні стає дедалі складнішою. Час від часу з'являються нові попередження про можливі відключення, тобто тимчасові перебої в енергопостачанні. Крім того, трапляються поломки, проблеми з електрикою під час погодних явищ. Як бути в ситуації, за якої електрики немає кілька годин або навіть днів? Проблеми виникають як вдома, так і на будівництвах або в промисловості. Рішенням можуть стати електричні генератори. Правильно підібрані вони впораються з аварійною ситуацією, і можуть стати постійним джерелом енергії. На вибір пропонується три основні моделі, що працюють на бензині, дизельному паливі або газі. Який генератор краще вибрати, враховуючи характеристики кожного, - розглянемо далі.

Вибираємо паливо

Робота електрогенераторів ґрунтується на трьох видах палива: бензині (А-92 або А-95), дизпаливі та газі. Щоб вирішити, який генератор для будинку або дачі вам потрібен, визначтеся з тим, як довго він буде працювати. Якщо він вмикатиметься періодично за нечастих і не надто тривалих (до 10 год) відключень електроживлення, підхід один. Якщо електрика пропадає часто і, часом, на кілька діб - вибір генератора буде інший.

Бензогенератори

Оснащені двигуном внутрішнього згоряння, бензинові генератори часто є основним варіантом, що розглядається тими, хто шукає невеликий мобільний генератор. Його потужність, як правило, становить 3-10 к.с. Слід визнати, що агрегати внутрішнього згоряння найчастіше є пристроями з дещо меншою ціною, ніж дизельні. Однак це призводить до більш високих витрат на технічне обслуговування двигуна внутрішнього згоряння. Ремонт також проблематичний. Крім того, слід враховувати, що зберігати бензин тривалий час не рекомендується. Бензиновий генератор варто розглянути в разі аварійного електропостачання невеликого будинку або для періодичного живлення пристроїв на відкритому повітрі. У сучасних моделях генераторів, що працюють на бензині, найчастіше заливають неетилований бензин марки А-92. При цьому він не повинен містити жодних суспензій і має бути прозорим. Бензин класу А-95 не підходить для нормальної роботи генератора.

Дизель-генератори

Забезпечують до 15% більшу ефективність, ніж бензинові двигуни. У результаті агрегат характеризується таким позитивним параметром як економічність. Це особлива перевага для генераторів, які працюють протягом багатьох годин, таких як будівельні агрегати або пристрої для аварійного електропостачання середніх і великих об'єктів. Тому стаціонарні генераторні установки в основному працюють на дизельному паливі. Хоча вартість купівлі може бути трохи вищою, низькі експлуатаційні та витрати на обслуговування роблять ці установки більш економічним рішенням загалом. З огляду на це, дизельний генератор також використовується в приватних будинках як резервне джерело живлення. Однак у нього є суттєвий недолік: обладнання видає шум. Тож, щоб не завдавати дискомфорту собі та домочадцям, необхідно забезпечити «домашню електростанцію» окремим приміщенням з хорошою звукоізоляцією.

Газові генератори струму

Популярність газогенераторів зростає. Такі варіанти екологічніші, ніж бензин і дизель, а також економніші, тому що газ недорогий. Газові генератори можуть бути основним джерелом енергії в місцях, що не мають доступу до електромережі. Переважно використовуються в промисловому використанні. Паливо для генератора - це пропан, деякі моделі можуть працювати на бутані або метані. Для нього характерні хороші експлуатаційні характеристики, економічна та екологічна експлуатація. Вартість таких установок висока, але в довгостроковій перспективі вона окупається. Таким чином, газовий генератор, що працює на природному газі або скрапленому нафтовому газі, є рішенням, яке варто розглянути в разі постійного постачання таких об'єктів, як ферми, промислові підприємства, виробничі цехи і склади.

На останок

Резюмуючи вищевикладене, можна зробити висновок, що дизельний генератор підійде для живлення великої кількості електроприладів, забезпечуючи автономність цілий рік. Також вони мають одну загальну перевагу - під час розливу дизельного палива не утворюються легкозаймисті пари, оскільки дизель дуже погано випаровується в повітрі. Бензиновий генератор, як і газові установки, ефективніший як резервний агрегат для періодичного використання. Остаточний вибір залишається за користувачем. Вибравши найкращий генератор, враховуючи технічні параметри, як-от ціна і якість, потрібно зібрати інформацію, що за виробник і яка ступінь його надійності. Після чого, можна робити висновок про якість збірки і про можливість виконання своєчасних гарантійних зобов'язань.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини