MENU

Що за дієта "Хара Хачі Бу", або В чому полягає секрет довголіття японців

2616 0

Що за дієта "Хара Хачі Бу", або В чому полягає секрет довголіття японців

"Хара Хачі Бу" – давня японська приказка, яка означає щось на кшталт "їж, поки шлунок не заповниться на 80%". Ця фраза, що передавалася з покоління у покоління, містить дуже важливий принцип довголіття. Вона уособлює собою традиційну японську систему прийому їжі, що ґрунтується на свідомому споживанні та обмеженні кількості калорій.

Як пише видання La Repubblica, харчування і фізична активність – це два фундаментальні стовпи здоров'я, але найважливіше, що на них можна впливати. Коли мова йде про харчування, ми, як правило, шукаємо універсальні принципи, що підійдуть усім і кожному. Однак останнім часом стало зрозуміло, що їжа, а точніше харчування – це складна наука, яка повинна адаптуватися до індивідуальних особливостей конкретної людини, передає Обозреватель, інформує UAINFO.org.

Японці дотримуються одного, на перший погляд, простого правила: хочеш – їж, не хочеш – не їж. Однак слід вставати зі столу з легким відчуттям голоду. Все через те, що шлунок – це еластичний орган, який має, скажімо, м'язову пам'ять. Отже, якщо ви звикнете споживати меншу кількість їжі завдяки цьому прийому, що дорівнює приблизно 20% недозаповненого шлунку, то його об'єм поступово ставатиме меншим.

20 хвилин по тому

Саме 20 хвилин потрібно, аби сигнал шлунку про насичення їжею дійшов до людського мозку. Тому, як тільки ви відчули, що "наїли" свої 80%, слід трішки почекати. Щоб дослухатися до себе стало легше, спробуйте їсти повільніше.

Обмеження калорій

Існує універсальний принцип, відомий тисячоліттями і підтверджений науковою літературою: вживайте трохи менше калорій, ніж потрібно. Наш організм потребує енергії для функціонування, і ця енергія надходить з їжею, яку ми їмо.

Японцям це добре вдається завдяки раціону зі здорових продуктів. Середньостатистичний житель Японії має на своїй тарілці овочі, рис та морепродукти. Калорійність раціону представників цієї культури не перевищує 1800-1900 кілокалорій.

Правило половини порції

Спробуйте заповнювати вашу тарілку меншою кількістю їжі, ніж зазвичай. Можливо, весь цей час було достатньо половини порції, аби насититися? Утім пам'ятайте, що мета – підібрати комфортну для організму кількість їжі, а не зменшити калорійність. Тому, якщо через достатній період часу ви все ще відчуваєте голод, то краще збільшіть розмір порції.

Пережовування їжі

Метод "Хара Хачі Бу" також має на увазі харчування невеликими порціями декілька разів на день та ретельне пережовування їжі. Японці не знають, що таке перекушувати на ходу, тож дотримуються здорових традицій. Такий спосіб прийому їжі, що вимагає ретельного пережовування сприяє відновленню кислотно-лужного балансу в організмі, зменшує навантаження на серце. До того, активна робота щелепами допомагає насититися меншою кількістю їжі.

Чути свої потреби

Почуття голоду не завжди може бути сигналом організму про необхідність їжі. Воно також може виникати унаслідок емоційного стану або харчових звичок. Зазвичай фізичне почуття голоду виникає через декілька годин з моменту останнього прийому їжі, а потім поступово посилюється. Емоційний голод виникає раптово та супроводжується бажанням поласувати чимось конкретним, наприклад, чипсами або улюбленим десертом.

Японцям помірність у їжі дозволяє чути свої потреби та організм, а також відчувати що саме він потребує зараз. Вони вміють розпізнавати справжній голод, не плутаючи його з апетитом.

Вдих-видих

Спокійно й свідомо споживати їжу буває вкрай важко, особливо коли довелося зіткнутися з компульсивним переїданням або довготривалим фізичним голодом. Глибокий вдих між кожним зробленим укусом допоможе оцінити рівень ситості.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

Обозреватель


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини