У сумнозвісній Північній Кореї, кордони якої закриті, а 60% мешканців живуть за межею бідності, побудований один із найдорожчих у світі готелів під назвою Ryugyong. Його будівництво розпочалося ще в далекому 1987 році, проте завершилося аж у 2013-му. Утім, навіть з того часу в будівлі вартістю майже 2 мільярди доларів (71, 5 мільярди гривень) не зупинялося жодного гостя.
Моторошний готель трикутної форми навіть охрестили "Мордором" і "Готелем приреченості" через його висоту, зовнішній вигляд та "безлюдність". Історію 105-поверхового хмарочосу заввишки 330 метрів розповіли у виданні DailyStar , інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA .
Розташований "Готель приреченості" в Пхеньяні, столиці КНДР. Назва походить від одного з прізвиськ міста – "Рюгьон" або "столиця верб".
Як ми вже зауважили, будівництво одного з найдорожчих готелів світу в одній з найбідніших країн, де панує тоталітарний режим, розпочалося у 1987-му. Відкриття Ryugyong заплановали на два роки пізніше, і на той час це був би найвищий готель у світі. Проте зараз він відомий не цією характеристикою, а як найвища у світі незайнята будівля.
Передбачалося, що Ryugyong Hotel матиме 3 тисячі номерів і 105 поверхів у трьох крилах.
Будівництво зайняло більше часу, ніж планувалося. Роботи призупинилися в 1992 році, через 5 років після початку, і були відновлені лише через 16 років, у 2008-му. Очевидно, пауза була повʼязана з економічною кризою в КНДР, яка потрясла країну після розпаду СРСР.
Зрештою, за готель взявся єгипетський підрядник, і в 2011 році будівля була доповнена скляними панелями. Тоді північнокорейське керівництво заявляло, що готель точно відкриється у 2012 році, але знову не судилося. Нарешті він був повністю добудований у 2013-му.
Фото: Getty Images
Німецька готельна група мала керувати Ryugyong, але вже через кілька місяців відмовилася від угоди, заявивши, що "не може бути частиною північнокорейського ринку". Зараз, у 2023 році, готель досі стоїть порожнім. Ніхто не знає, чи зупиниться в його дорогих стінах коли-небудь хоч один гість.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook , Telegram , Twitter , YouTube