MENU

ЗСУ контролюють щонайменше 10 квадратних кілометрів на лівому березі Дніпра, окупанти зводять багаторівневу оборону, – ISW

255 0

ЗСУ контролюють вже 10 квадратних кілометрів на лівому березі Дніпра, окупанти зводять багаторівневу оборону, – ISW

Наші війська здатні поповнювати свої запаси, а їхнє угруповання зростає.

Українські військові 17 листопада продовжили наземні операції на лівому березі Херсонської області. Наразі бої тривають біля населених пунктів Пойма, Піщанівка та Кринки, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН. 

Як повідомляють американські аналітики у звіті Інституту вивчення війни з посиланням на російські джерела, ЗСУ зберігають позиції у центрі Кринків. Російський блогер заявив, що наші війська контролюють 10 квадратних кілометрів території поблизу Кринок станом на 16 листопада.

Його колега стверджував, що окупанти вели бої на виснаження поблизу Кринків. Російські мілблогери 17 листопада писали, що загарбники відбили кілька спроб невеликих українських переправ через річку вздовж лінії Пойма-Кринки й що українські сили важко перекидають техніку та людей на українські позиції на східному березі.

Попри це, ЗСУ можуть поповнити запаси на своїх позиціях на східному березі і є повідомлення про збільшення чисельності українського угруповання на лівобережжі в останні тижні. На думку аналітиків, це свідчать про те, що зусилля росіян не завадили українським силам перекинути додаткових бійців та техніку на ці позиції.

Читайте також: Генштаб назвав одну з головних цілей операції України на лівому березі Херсонщини

Російське інсайдерське джерело поділилось, що підрозділи однієї з російських бригад зазнали тяжких втрат від вогню української артилерії 10 листопада в Голопристанському районі Херсонської області.

За даними Генштабу, 17 листопада українські війська відбили шість російських атак у невстановлених місцях на лівому березі Херсонської області.

У Генеральному штабі ЗСУ підтвердили, що українські морські піхотинці внаслідок успішних дій захопили кілька плацдармів на лівому березі та проводять дії щодо розширення цих позицій. Аналітики зазначають, що офіційне визнання Україною цих позицій плацдармами вказує на те, що командування вважає, що цих позицій достатньо для продовження наземних операцій на лівобережжі Херсонщини.

Також українські військові пояснили, що одним з основних оперативних завдань української наземної операції на лівому березі є запобігання обстрілу Росією українського мирного населення на правому березі Херсонської області. В ISW зазначили, що російські 152-мм ствольні артилерійські системи мають приблизну дальність дії 25 км, хоча російські війська навряд чи розгорнуть ці системи безпосередньо поблизу лінії фронту через загрозу українського контрбатарейного вогню.

Читайте також: Дякую воїнам за рух уперед: Зеленський прокоментував ситуацію на лівобережжі Херсонщини. ФОТО 

Крім того, у Генеральному штабі ЗСУ додали, що захисники на лівому березі Херсонської області проводять диверсійні дії, рейди та розвідку, а також уважно стежать за російськими позиціями у пошуках розвідданих про ворожу логістику та концентрацію боєприпасів.

Водночас російські війська створюють багаторівневі укріплення на лівому березі Дніпра в Херсонській області, орієнтуючись на досвід з оборони своїх позицій в Запорізькій області. Як повідомляють аналітики, наразі на лівому березі ворог має "досить серйозну" лінію укріплень. Зокрема, вони тримають оборону у "складних бліндажах, які зводилися протягом кількох місяців".

Крім того, окупанти сильно замінували територію навколо Кринок (30 км на північний схід від Херсона та 2 км від річки Дніпро), де нині утримують позиції ЗСУ. Противник не розміщує своїх сил на безпосередній лінії фронту на східному березі, ймовірно, щоб захистити живу силу від ударів української артилерії та дронів.

Читайте також: Ходжес назвав зброю, яка знищить усі логістичні центри Росії в Криму, на Запоріжжі та Херсонщині

За даними ISW, російське командування на Херсонському напрямку відмовилося ввести в бій додаткові сили 70-ї мотострілецької дивізії та 7-ї десантно-штурмової дивізії, воліючи натомість зберігати залишки цих формувань у ближніх тилових районах та другорядних ешелонах оборони.

Як зазначають аналітики, росіяни на цій ділянці фронту не створили суцільних видимих оборонних укріплень, і, схоже, збудували глибоко розосереджену мережу окремих укріплень, що розташовані на відстані від лінії бойових дій.

Експерти додають, що окремі зміцнення, розташовані далеко від лінії зіткнення, можуть бути ефективними лише в тому випадку, якщо вони залишаться прихованими. Осінні та зимові погодні умови можуть виявити деякі з них.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини