Учені знайшли стародавні пташині сліди – вони старші за найперших птахів на мільйони років
Загадкові пташині відбитки пізнього тріасу зліва і справжні сліди сучасних птахів справа (Фото:Abrahams et al)
Нове дослідження показало, що сліди, схожі на сліди птахів, були залишені невідомими тваринами ще в пізньому тріасі. Вік деяких становить 210 млн років, що на 60 млн років старше за найдавніших відомих птахів.
Дослідження, опубліковане в журналі PLOS ONE, було проведено групою вчених з Університету Флориди та Університету Південної Африки. Вони проаналізували сліди скам’янілостей, знайдені в багатьох місцях по всій країні Лесото на півдні Африки, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Сліди, як правило, відносять до роду Trisauropodiscus, який, як вважають, був птахотазовим динозавром, що жив у пізньому тріасі або ранній юрі. Однак автори дослідження виявили, що сліди не є прямим збігом з жодною з викопних тварин, відомих у цьому районі в цей період історії Землі.
Натомість, вони вважають, що сліди були залишені динозаврами, можливо, ранніми предками птахів. Однак також можливо, що вони є прикладом конвергентної еволюції, якщо пташині лапи розвивалися окремо у групи рептилій.
У будь-якому разі, відкриття цих слідів відсуває першу появу пташиних ніг до пізнього тріасу, що додає ще один фрагмент до загадки еволюції птахів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки