MENU

На давніх наскельних малюнках виявили моторошних істот із великими головами

726 0

На давніх наскельних малюнках виявили моторошних істот із великими головами

В заповіднику Свага-Свага в центральній Танзанії виявлено наскельні малюнки прадавніх людей, частина з яких поставила у глухий кут вчених. Окрім традиційних для таких малюнків тварин там зображено величезних людиноподібних істот з непропорційно гігантськими головами.

Відкриття було описане в статті, опублікованій у журналі Antiquity. Вчені припускають, що малюнки дуже старі, оскільки вивітрювання значно знищило їх, але визначити точну дату неможливо, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.

Дивні малюнки були знайдено у місці, відомому, як Амакхі 4. Майже весь малюнок, включно з дивними істотами, виконано червоним пігментом, за винятком п'яти фігур, намальованих білим кольором.

Читайте також: У Німеччині виявили найбільший скарб слов'янських монет. ФОТО

Вивітрювання цього червоного пігменту, на думку дослідників, є свідченням того, що малюнок досить старий і походить, ймовірно, з часів мисливсько-збиральницьких суспільств у цьому регіоні.

На наскельному малюнку зображено різноманітних тварини, у яких можна вгадати антилоп, буйволів і навіть жирафа. Але окремо виділяються три високі фігури з гігантськими головами.

Вчені припускають, що ці три фігури мають голови, стилізовані під голови буйволів, але тіла зовсім не схожі на цих тварин.

Дослідники намагалися виявити інформацію про буйвологолових людей чи таких, що перетворювалися на буйволів, у міфах народу сандаве, який є нащадком тих, хто колись населяв цей регіон, але нічого подібного там не знайшлося.

Разом із тим, у певних ритуалах сандаве все ж використовували роги буйвола. Але вчені вважають, що зображення можуть мати якесь зовсім інше пояснення.

Читайте також: Є зовсім не тим, чим здається: вчені дослідили один із каменів Стоунхенджу і дійшли вражаючих висновків

Варто зауважити, що схожі, але не настільки чіткі малюнки істот із великими головами знаходили й раніше. Дуже схожі фігури були виявлені неподалік від Амакхі 4, у двох місцях в регіоні Кондоа в центральній Танзанії, але там вони ніби лежали на землі, а не стояли.

В іншому ж фігури схожі: вони з'єднані лінією, що проходить через їхню середину і мають схоже розташування та напрямок кистей і рук.

Разом із тим, фігури з Амакхі 4 мають деякі важливі відмінності: їхні голови, здається, заповнені суцільним кольором. І самі істоти є ніби центром композиції.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини