MENU

Чому Різдво святкують 25 грудня і коли насправді міг народитися Ісус: всі теорії

1010 0

Чому Різдво святкують 25 грудня і коли насправді міг народитися Ісус: всі теорії

Більшість християн святкує Різдво Христове 25 грудня, хоча науковці кажуть, що у перші кілька століть за християнським літочисленням мало хто мав уявлення про точний день чи рік народження Ісуса. Наприклад, найдавніший з відомих записів про святкування Різдва міститься в римському альманасі, де розповідається про свято Різдва Христового, проведене римською церквою в 336 році нашої ери.

Більшість дослідників сходяться на тому, що Різдво виникло як християнський замінник язичницьких свят зимового сонцестояння, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.

Чому Різдво святкують 25 грудня і коли насправді міг народитися Ісус 

Християнство vs язичництво: як церква нові свята встановлювала

На зорі свого існування християнство було заборонене у Римській імперії, а перші християни зазнавали гонінь та катувань – чого варта лише Діоклетіанівська епоха. Християнство почало закріплюватися на теренах Римської Імперії як основна релігія лише на початку четвертого століття, і церковним лідерам довелося провести "реформу" язичницьких свят.

Доволі популярним римським язичницьким святом був "день народження нескореного сонця" (natalis solis invicti), простими словами – день зимового сонцестояння.

Щозими римляни вшановували язичницького Сатурна – бога землеробства. Відбувалися Сатурналії – свята, що починалися 17 грудня і зазвичай закінчувалися 25 грудня на честь початку нового сонячного циклу. Сатурналії – це час веселощів та обміну подарунками. У той період існував і мітраїзм — поклоніння давньоперському богу світла. Традиція була популярна у римській армії, проводилися деякі з найважливіших ритуалів у день зимового сонцестояння.

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини