MENU

Україні не слід чекати швидкого отримання заморожених активів РФ, – Sky News

267 0

Україні не слід чекати швидкого отримання заморожених активів РФ, – Sky News

В ЄС не можуть визначитися з механізмом, який дозволить передачу російських грошей Україні без подальших юридичних проблем.

Як повідомляє Sky News із посиланням на офіційних осіб і дипломатичні джерела в ЄС, Україна навряд чи отримає найближчим часом доступ до заморожених в Європі російських активів, оскільки на заваді цьому стоїть ще багато юридичних проблем, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Очікується, що наступного тижня виконавчі органи Європейського Союзу схвалять законопроект про використання доходів від російських активів, заморожених під санкціями. Однак джерела кажуть, що перспектива вето від Угорщини та суперечки щодо бюджету між найвпливовішими державами ЄС значно знижують шанси на угоду, яка була б корисною Україні.

Читайте також: Росія у найближчі роки не підпише угоду про капітуляцію та репарації, – дипломат

Зазначається, що ЄС та країни G7 заморозили російських активів на суму близько 21,5 мільярда євро та ще близько 300 мільярдів євро коштів, що належать безпосередньо російському Центральному банку. Уряд Бельгії, в юрисдикції якої заморожено приблизно 125 мільярдів євро, підрахував, що збере 2,3 мільярда євро податків у 2023-24 роках з цих коштів. В Бельгії заявили, що мають намір використати ці кошти для допомоги Україні.

Наступного тижня Євросоюз якраз має запропонувати стандартні правила поводження з такими активами в усіх країнах блоку. Але для ухвалення цієї пропозиції потрібна одностайна підтримка усіх 27 держав-членів.

Читайте також: У Зеленського розповіли, яку компенсацію має отримати Україна від РФ за агресію: звідки візьмуть гроші

Джерела стверджують, що це може бути варіант із перерахуванням нових надходжень від цих активів до бюджету ЄС. Однак він має в собі ризики судового оскарження і не подобається Європейському центральному банку.

Очікується, що лідери ЄС не дадуть остаточного схвалення пропозиції наступного тижня, але, можливо, доручать своїм 27 урядам ще попрацювати над питанням. Зокрема скептиками тут виступають дві головні країни ЄС – Німеччина та Франція – без згоди яких швидкої угоди не видно.

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини