Реставратори із США почали пошук у бібліотеках тисяч зелених книг, здатних позбавити життя читачів
Яскравий зелений пігмент, яким у ХІХ столітті покривали обтягнуті тканиною картонні обкладинки книг, створювали за допомогою миш'яку.
Як пише Oddity Central, у США реставратори книг запустили кампанію з пошуку антикварних книг зеленого кольору через їхню небезпеку для здоров'я, інформує UAINFO.org.
Експерти з Музею Вінтертура в Делавері створили Poison Book Project (Проєкт «Отруйна книга») для пошуку антикварних книг, які містять отруту. За словами реставратора книг Меліси Тедоне, яскравий зелений пігмент, яким у ХІХ столітті покривали обтягнуті тканиною картонні обкладинки, створювали за допомогою миш'яку. Попри випадки отруєння, смарагдовий колір обкладинок був такий популярний, що видавці довгі роки продовжували використовувати отруту на виробництві.
Читайте також: Ці речовини перетворюють ковбасу на "отруту": названо найнебезпечніші харчові добавки
Відомо, що тисячі отруйних книг, здатних позбавити життя читачів, і сьогодні залишаються в руках колекціонерів та зберігаються у бібліотеках. При цьому з часом пігмент починає відшаровуватися й відвалюватися з обкладинок, потрапляючи в повітря і на руки тих, хто бере книги в руки. Читачі та поціновувачі книг у більшості випадків не підозрюють, що читання подібного зеленого тому може призвести до отруєння.
Читайте також: Газова плита виявилася більш шкідливою, ніж пасивне куріння
Щоправда, щоб отримати серйозне отруєння, потрібно вдихнути або з'їсти досить багато пігменту. Однак миш'як має накопичувальний ефект, і при тривалому контакті з ним у людини можуть з'явитися виразки або розвинутися рак. За словами Тедоне, досі вони не реєстрували подібні випадки, але вона хоче, щоб люди знали про небезпеку, яку таять у собі зелені книги.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки