Мобілізація 500 тисяч осіб: експерт розповів, як закон повинен сприяти призову
В Україні мають бути заохочувальні заходи, а не лише покарання.
Закон повинен сприяти мобілізації чоловіків в Україні. Зокрема, якщо йдеться про призов 500 тисяч військовозобов'язаних. У документі є чимало обмежувальних пунктів, а натомість мають бути заохочувальні.
Таку думку виданню "Главред" висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко, інформує UAINFO.org.
Читайте також: Відправити частину нардепів на фронт: віцеспікер ВР попередив про "небезпеку" такої мобілізації
"Ми бачимо в ньому багато обмежувальних елементів, але також повинні бути і заохочувальні. Ми повинні вивести мобілізацію за дужки репресій, тому що це, врешті-решт, почесний обов'язок захисту країни", - наголошує експерт.
За його словами, держава, крім санкцій за невиконання мобілізації, має запропонувати відповідні заохочувальні заходи. Зокрема, соціальний пакет, високу заробітну плату, можливість вибору бригад і місця служби, висококваліфіковану підготовку, забезпечення всім необхідним для виживання військових тощо.
"Саме це сьогодні і є найбільшим страхом людей, які підлягають мобілізації. Вони бояться, що їх не підготують і кинуть у важкі бойові умови", - пояснив він.
Читайте також: "А який у нас вибір?" – полковник ЗСУ висловився про мобілізацію та наслідки капітуляції перед РФ
Мусієнко наголошує, що ці питання треба зняти й новий закон повинен цьому сприяти.
"Мобілізація 400-500 тисяч, якщо і буде, то не одномоментно (тим більше, що головнокомандувач зазначив, що ЗСУ з таким запитом не зверталися). Мобілізувати стільки людей відразу - нереально, тому це буде поступовий процес. Не факт, що це буде 400-500 тисяч", - додав Олександр Мусієнко.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки