MENU

Ходьба вгору чи біг: що спалює більше калорій

765 0

Щоб мати гарну фігуру, не втрачати м'язову масу та підтримувати тіло в тонусі не обов'язково надриватися у спортзалі. Є два ефективні кардіотренування, які здатні дати потрібне навантаження без використання спеціальних тренажерів.

Це інтервальний біг та ходьба вгору. Однак, якщо розглянути детальніше різницю у цих видах спорту - який з них дозволить спалити більшу кількість калорій при відносно однаковій інтенсивності та часі занять? Детальніше про це пише Tom's Guide, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН

За словами відомого інструкторка з пілатесу та спеціалістка зі штанги Еймі Вікторії Лонг, яка тренує різних західних знаменитостей, більше доцільніше у цьому контексті займатися саме бігом. Не дивлячись на те, що ходьба вгору може здатися важчою, інтервальний біг вимагає від організму більшої витрати ресурсів. Однак, зрозуміло, що точна кількість спалених калорій все одно залежатиме від індивідуальних характеристик людини. 

"Точна кількість спалених калорій залежить від різних факторів, таких як вага тіла, темп та інтенсивність", - каже фахівець.

Міжнародний гірський лідер, гід з трейлового бігу та засновник Runthewild.co.uk Саймон Джеймс погоджується з цією думкою, але акцентує, що "жироспалення" від бігу та від ходьби вгору є ситуативним. 

Все залежить від того, як саме займається спортсмен. Слід враховувати тривалість тренування, швидкість бігу/ходьби, місцевість, на якій тренується людина тощо. 

За словами Джеймса, ходьбу вгору також можна перетворити на не менш ефективне тренування за біг. "При певному куті нахилу йти можна так само швидко, як і бігти", - каже він.

Спортсмен уточнює, що цей вид спорту також дозволяє людині задіяти різні групи м'язів. 

"Якщо ви поспостерігаєте за великими гірськими бігунами, то побачите, що їхня ходьба в гору - це зовсім не легка прогулянка, а потужне навантаження - руки відштовхуються від верхньої частини ніг і підтримують дуже пристойний темп, який був би швидшим, ніж у більшості бігунів", - розповів він.

Фахівець радить, якщо є натхнення регулярно займатися бігом, можна урізноманітнити своє спортивне життя й цим видом діяльності. Це буде чудовий додатковий спосіб спалити побільше калорій, підвищити свою витривалість і стати більш фізично сильним спортсменом. 

Водночас Еймі Вікторія Лонг акцентує, що біг слід розглядати "своїм" видом спорту саме здоровим людям. Зазвичай він дає чимале навантаження на серцево-судинну систему людини. Хоча, так, він дозволить спалити більше калорій.

"Він спалює більше калорій за хвилину порівняно із ходьбою, що робить його більш ефективним способом. Він також допомагає поліпшити щільність кісткової тканини, координацію та загальну серцево-судинну форму", - акцентує вона. 

Як часто слід займатися спортом для схуднення

Експерти з фітнесу та Американський посібник з фізичної активності кажуть, що людині слід у тиждень займатися мінімум 150 хвилин, якщо вона бажає мати гарну фігуру та схуднути. Йдеться про вправи помірної інтенсивності. Інтенсивніші навантаження вимагатимуть від вас 75 хвилин часу.

Фахівці наводять приклад, що можна займатися приблизно 30 хвилин на день п'ять разів на тиждень або ж рідше, але трохи довше. Ключовим моментом являється послідовність - організм має отримувати належні тренування часто та регулярно. Тоді можна буде побачити від них ефект. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини