Санкції в дії: 14 танкерів з російською нафтою застрягли дорогою в Індію
РФ зіткнулась з одним з найсерйозніших перебоїв в експорті нафти за останні два роки.
Більше десятка танкерів, завантажених 10 мільйонами барелів російської нафти сорту Sokol, тижнями стоять на мілині біля узбережжя Південної Кореї. Продукцію не вдається продати через санкції США і проблеми з оплатою, пише Reuters з посиланням на дані двох трейдерів та інформацію щодо судноплавства, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Йдеться про обсяги, що дорівнюють 1,3 мільйона метричних тонн. Вони становлять більш ніж місячний обсяг (за 45 днів) видобутку проекту "Сахалін-1", колись флагманського підприємства американської компанії Exxon Mobil, яка вийшла з Росії після вторгнення Москви в Україну.
Читайте також: Хусити атакували танкер, що перевозив російську нафту, – Bloomberg
"Відвантаження нафти для Indian Oil Corp (IOC.NS) затримується через проблеми з оплатою, що змушує найбільший нафтопереробний завод Індії використовувати свої запаси та купувати більше нафти на Близькому Сході", – йдеться у публікації.
Зазначено, що компанія не очікує найближчим часом отримати жодних поставок Sokol через розбіжності щодо того, в якій валюті буде здійснюватися оплата.
Агентство вказує, що труднощі з продажем нафти вказаного сорту є однією з найсерйозніших проблем, з якими зіткнулася Москва після запровадження санкцій Заходу, і одним з найсерйозніших перебоїв в експорті російської нафти за останні два роки.
Читайте також: Як у СРСР часів Холодної війни: економіст розповів, у якому насправді стані російський бюджет
"Сахалін-1" був однією з перших пострадянських угод у Росії, укладених в рамках домовленостей про розподіл продукції. Коли Exxon Mobil пішла у 2022 році, видобуток впав майже до нуля і відтоді не відновився повністю, йдеться у статті.
Минулого року Сполучені Штати наклали санкції на кілька суден і компаній, причетних до транспортування нафти Sokol.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки