MENU

Показники лічильників можуть виявитися недійсними: українцям нагадали про важливу процедуру

3765 0

В Україні відновлено планові перевірки лічильників комунальних послуг. Вимога стосується не лише приладів обліку споживання газу та електроенергії, а й лічильників води, зокрема гарячої. Якщо перевірку не буде проведено вчасно, показники споживання вважатимуться недійсними.

Про це попередили в "Облтеплокомуненерго", інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA

"Завдяки цій процедурі визначається точність показань вимірювальних пристроїв та можливість їх подальшої експлуатації", – йдеться у повідомленні.

Фахівці зазначили, що планова перевірка зазвичай проводиться кожні 4 роки. Відповідно:

  • для нових лічильників необхідно відрахувати 4 роки від дати їх виробництва, зазначеної у техпаспорті приладу; важливо враховувати, що вважається саме дата виробництва, а не установки;
  • для вже встановлених лічильників дата наступної перевірки відраховується від дати, зазначеної у свідоцтві, виданому після попередньої перевірки.

Однак постійно рахувати дні споживачеві не потрібно. Якщо лічильник вже "прострочений", тобто для нього закінчився інтервал між перевіркою, повідомлення про необхідність провести перевірку має з'явитися в платіжці.

Повірка лічильника води без демонтажу: що потрібно знати

Насамперед потрібно визначитися з вибором організації, яка виконує перевірки лічильників на дому. Споживач не обмежений у праві вибору, але слід звернути увагу на наявність "Свідоцтва про уповноваження на проведення перевірки засобів вимірювальної техніки".

Зазвичай перевірка без зняття лічильника коштує додаткових грошей, проте значно прискорює процедуру. Адже у разі демонтажу може виникнути плутанина з рахунками за воду.

Після перевірки необхідно отримати "Свідоцтво про відповідність приладу обліку державним вимогам до вимірювальної техніки" та "Акти про проведення перевірки". Крім місця монтажу, номера пломби, показань лічильника документи повинен містити дату перевірки та/або ремонту. Акт складається у двох примірниках, один зберігається у споживача, другий – у підприємства.

Якщо все ж потрібно провести демонтаж лічильника, споживачеві доведеться написати заяву на розпломбування лічильника, вказавши адресу та контактні дані для зворотного зв'язку та сплатити рахунок. Фахівці інспекції погодять час здійснення розпломбування. Демонтаж та зворотній монтаж здійснюється лише у присутності споживача. Після перевірки лічильника потрібно буде написати заяву на опломбування.

Лічильник води не пройшов перевірку – що робити

Якщо прилад обліку був визнаний непридатним для подальшої роботи, вихід лише один – купівля та встановлення нового лічильника. Перед тим, як придбати пристрій, необхідно уточнити необхідні характеристики у постачальника послуг водопостачання.

Кожен лічильник повинен мати техпаспорт, в якому зазначено його тип, діаметр приладу, заводський номер та дату продажу. Під час покупки важливо перевірити комплектацію – вона має відповідати технічному паспорту.

Придбання та первинне встановлення нового лічильника води здійснюється за рахунок споживача, оскільки ця послуга не є складовою тарифу на холодне водопостачання та водовідведення. Після цього квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини