MENU

У Швеції виявили дивну похоронну камеру з рештками людей без черепів

594 0

У Швеції виявили дивну похоронну камеру з рештками людей без черепів

Вчені висувають кілька версій, чому в дольмені відсутні великі кістки та черепи похованих.

Дослідники з Ґетеборзького університету у Швеції та Кільського університету в Німеччині виявили поблизу шведського села Тіарп у муніципалітеті Тідахольм стародавню кам'яну похоронну камеру – дольмен. Вчені з'ясували, що в ній поховано останки щонайменше 12 людей. Найнесподіванішим виявилося те, що в дольмені не було жодного черепа похованих людей. Про дивну знахідку повідомив портал Sciencealert, інформує UAINFO.org.

Поки що експерти не можуть пояснити, куди поділися всі черепи та чому їх забрали – якщо, звичайно, люди були поховані з головами. Серед версій, які висувають вчені, – крадіжка чи якийсь ритуал, пов'язаний із культом смерті. При цьому на останках немає жодних ознак того, що поховані зазнавали насильства за життя.

Читайте також: Археологи виявили приховану похоронну камеру мая у Тулумі. ВІДЕО

За словами археолога Ґетеборзького університету Карла-Йорана Шегрена, поховання датується періодом раннього неоліту, близько 3500 рік до н.е.

"Черепа і великі кістки відсутні, і, можливо, вони були витягнуті з могили, - пояснює він. - Ми поки не знаємо, чи це пов'язано з похоронними ритуалами, чи за цим стоїть щось ще".

Вчені зазначають, що при цьому в дольмені було виявлено багато дрібних кісток. Окрім останків людей також вдалося ідентифікувати кістки гризунів, жаб, свиней, овець чи кіз.

Читайте також: Культи минулого. У Китаї знайшли жертовну яму з останками 120 коней

Шегрен зазначає, що знахідка сильно відрізняється від тих, які вчені зазвичай виявляють у могилах-мегалітах.

"Зазвичай відсутні кістки - це дрібніші кістки ніг і рук", - пояснює він.

Наразі вчені працюють над тим, щоб дізнатися більше про розкопані останки. Імовірно, поховані належали до спільноти фермерів. Попередні результати показують, що ДНК у кістках добре збереглася. Таким чином є можливість уточнити сімейні стосунки між похованими в могилі людьми. Це може полегшити розуміння обставин поховання.

Дольмени – стародавні похоронні та культові споруди. Вони належать до категорії мегалітів – споруд, складених із великих каменів. В основному дольмени виявляють на Кавказі, на територіях Західної, Північної та Південної Європи, а також у Кореї, Індії та Північній Африці.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини