MENU

Історик з’ясував, хто першим у Європі використовував десяткові дроби. І ні, це був не математик

1201 0

Історик з’ясував, хто першим у Європі використовував десяткові дроби. І ні, це був не математикЗ «Композиції інструментів» Бьянкіні (Фото:Historia Mathematica) 

Дослідження історика математики Глена Ван Браммелена з Університету Трініті-Вестер у Канаді призвело до відкриття про те, що венеціанський купець Джованні Бьянкіні використовував десяткові дроби на 150 років раніше, ніж передбачалося.

Це відкриття, опубліковане в журналі Historia Mathematica, показує його значущість у розвитку математики і проливає світло на історію чисел, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua

Ван Браммелен виявив докази використання десяткових чисел у рукописі Бьянкіні під назвою «Табули», написаному в 1440-х роках. Він помітив крапку в середині чисел, що вказує на використання десяткових дробів. Це відкриття змінює уявлення про історію математики, показуючи, що десяткова крапка з’явилася раніше, ніж думали.

Джованні Бьянкіні, який працював купцем у Венеції, був також астрономом. Його досвід у фінансах і управлінні інвестиціями, а також подорожі, можливо, зіграли роль у його розвитку математичних концепцій. Він опублікував тексти з астрономії і продемонстрував свою здатність передбачати астрономічні події.

Це відкриття показує, що Бьянкіні мав значний вплив на розвиток математики в Європі. Його використання десяткових дробів відкриває нові перспективи для розуміння розвитку математичних концепцій та їхнього поширення в різних культурах.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

NV.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини