Між Східною та Західною Європою окреслився розкол через нездатність забезпечити зброєю Україну, – Bloomberg
У країнах Європейського Союзу досі триває дискусія через нездатність вчасно відправити Україні один мільйон артилерійських снарядів. Суперечка стала свідченням глибшого розколу між Західною та Східною Європою.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на публікацію Bloomberg. Вона ґрунтується на інтерв’ю з європейськими посадовцями, зокрема й на умовах анонімності, інформує UAINFO.org.
Дипломати заявили: "Західній Європі не пробачать" виграшу Росією війни проти України, країнам перестануть довіряти, а весь проєкт європейської інтеграції може опинитися під загрозою.
Однією з причин суперечки називають категоричну позицію кількох західноєвропейських держав щодо пошуку джерел артилерійських снарядів для України.
Читайте також: Експерт розповів про ризик катастрофічної нестачі боєприпасів та оцінив, чого очікувати на фронті у 2024-му
До прикладу, Франція активно наполягає, що відповідні інвестиції мають "залишатися тільки в межах ЄС", і це вже загальмувало постачання снарядів. Додатково Кіпр і Греція з геополітичних міркувань виступають проти закупівлі снарядів для ЗСУ в Туреччини.
Все це в східноєвропейських країнах називають свідченням того, що "Захід, схоже, не розуміє нагальності ситуації".
У коментарі Bloomberg один європейський посадовець заявив, що в разі перемоги РФ його країна більше не купуватиме зброю у Франції, а натомість розвиватиме оборонне партнерство зі США, Британією й Україною, бо вони є надійнішими союзниками.
Читайте також: "РФ намагається використати теперішню слабкість України": у Латвії зробили заяву про наступ окупаційної армії
Претензії у східноєвропейських держав є і до Німеччини. Хоч номінально вона – один із найбільших донорів військової та фінансової допомоги Україні, позиція німецького уряду щодо постачання ЗСУ далекобійних ракет Taurus "викликає роздратування у столицях на схід від Берліна".
"Недовіра Східної Європи до Західної проявляється і в пошуку нового генерального секретаря НАТО. Хоча більшість членів підтримують кандидатуру Марка Рютте, відсутність його комунікації зі східноєвропейськими державами спонукала до висунення президента Румунії Клауса Йоганніса", – йдеться в публікації.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки