MENU

Хірургічний клей: що це таке, для чого потрібен та як застосовується?

549 0

Медична наука постійно працює над удосконаленням та винайденням нових ефективних методів лікування та догляду за пацієнтами. Зокрема це стосується такої базової медичної концепції, як загоєння ран, в тому числі з точки зору хірургічної практики. Сьогодні крім традиційних методів з’єднання пошкоджених тканин (накладення швів та скоб) з’явилися й більш сучасні. Перш за все, мова йде про хірургічний клей, використання якого сприяє швидкому загоєнню ран та дозволяє вирішувати різні хірургічні завдання більш ефективно.

Що таке хірургічний клей?

З точки зору фізичних якостей хірургічний клей – це слабков’язка стерильна субстанція на основі хімічного з’єднання бутил-2-ціанокрилату та різних пластифікаторів. Речовина здатна швидко утворювати гнучкий непроникний шар, який виступає у якості мікробіологічного бар’єра та утримувача країв шкіри в зоні рани.

Таким чином, хірургічний клей – це найбільш сучасний та найбільш інноваційний засіб для закриття та загоєння шкірних ран, який є чудовою альтернативою механічним засобам аналогічної дії (швам та скобам).

Якщо вас цікавлять інші сучасні хірургічні інструменти, на ресурсі MedStock можна отримати максимум інформації з цього приводу.

Завдяки медичному клею можна швидко і ефективно закривати рани та хірургічні розрізи до 25 см., за умови мінімального натягу. Також бажано, щоб розріз був рівним та ретельно очищеним – за цих умов клей діє найбільш ефективно.

Але за необхідності засіб може використовуватись для загоєння та створення мікробіологічного захисного бар’єру і у відношенні необроблених рваних ран.

Основні переваги застосування хірургічного клею

Медичний клей є універсальним засобом фіксації. В хірургічній практиці він використовується для з’єднання шкіри, тканин та навіть кісток.

Основні переваги:

  • гнучкість матеріалу (забезпечує зручність завдяки здатності субстанції адаптуватися до рухів тіла);

  • мінімальна інвазивність;

  • зменшення ризику інфікування;

  • естетичний та косметичний ефект;

  • швидкість та простота використання.

Наразі це незамінний інструмент у випадках:

  • невеликих операцій (наприклад, під час видалення малих новоутворень);

  • операцій на обличчі (коли потрібен максимально якісний косметичний ефект);

  • травм шкіри у вигляді порізів та подряпин (неглибокі рани);

  • післяопераційного загоєння (для швидкого відновлення та зменшення болю).

Також клей можна використовувати в немедичних умовах. Наприклад, під час надання першої допомоги з метою зменшення ризику інфікування щойно отриманої рани.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини