Велика Британія платитиме біженцям за переїзд до Руанди: Times розкрили деталі
Фото: AFP VIA GETTY IMAGES
Уряд Великої Британії розробив схему, згідно з якою прохачі притулку в королівстві, чиї заявки були відхилені, замість депортації на батьківщину зможуть переїхати до Руанди та отримати виплати у розмірі 3 тис. фунтів стерлінгів. Кошти надаються від британського уряду, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.
Про це повідомила газета The Times із посиланням на представника МВС країни. "Ми вивчаємо можливість [впровадження опції] добровільного переїзду в Руанду для тих, хто не має права перебувати тут (у Великій Британії)", – сказав він.
У Сполученому Королівстві вже діє схема надання фінансової допомоги у розмірі до 3 тис. фунтів стерлінгів для прохачів притулків, чиї заявки було відхилено, а також для іноземних злочинців та інших мігрантів, які не мають права залишатися на території Британії. Особливістю нового механізму є те, що тепер їм пропонують не повернення до країни свого походження, а переїзд до Руанди.
У британському МВС вважають, що ця схема може бути цікавою для громадян охоплених війною або авторитарних країн. Як приклад таких країн наводяться Афганістан та Іран. The Times зазначила, що скористатися цією пропозицією потенційно можуть десятки тисяч людей.
Минулого року МВС Британії відхилило понад 30 тис. прохань на здобуття притулку. Після цього близько 4 тис. людей вирішили добровільно повернутись до себе на батьківщину. Крім них, самостійно в країну свого походження повернулися ще 15 тис. осіб – переважно ті, хто відсидів свій тюремний строк у королівстві, а також особи із простроченою візою. Крім того, 6,4 тис. людей було примусово повернуто на батьківщину.
Читайте також: Вже є списки? Чи правда, що в ЄС вводять часткову депортацію українців
Як відомо, уряд Великої Британії з 19 лютого припинив дію Програми допомоги сім'ям з України (Ukraine Family Scheme). Це одна з двох можливих схем, яка дозволяла українським біженцям легально перебувати на території Королівства.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки