У Польщі затримали та депортували українських журналістів, які зафіксували торгівлю з Росією
Журналісти мали дослідити тему вантажних перевезень (Фото:Скриншот з відео Район.ін.юа)
У Польщі затримали та депортували двох журналістів агентства Район.in.ua, які розслідували вантажні перевезення на російсько-польському кордоні.
Про це йдеться на сайті видання, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua
Зазначається, що редактора Юрія Конкевича та відеооператора Олександра Пілюка затримали 7 березня під час фіксації перетину кордону вантажними автомобілями між російською Калінінградською областю та Польщею.
Редакція звернулася до українських та польських органів влади з проханням відреагувати на інцидент.
Журналісти мали дослідити тему вантажних перевезень, оцінити вантажопотік і з’ясувати, який транспорт використовується для перетину кордону — польський чи російський. Представники ЗМІ також планували поспілкуватися з очевидцями та експертами для оцінки масштабів такої торгівлі.
Однак, за даними видання, 5−6 працівників поліції затримали журналістів. Правоохоронці відібрали у них два смартфони, два фотоапарати, особистий макбук, карти пам’яті, мікрофони, павербанки й селфі-палиці.
Крім того, вони обшукали автомобіль без згоди журналістів. Працівники поліції вилучили з авто редакційне майно, а саме ноутбук, три мікрофони, навушники та обладнання для світла.
Видання зауважило, що поліцейські відмовили у дзвінку консулу, редакції та родичам без пояснень причин.
Причиною затримання польська поліція назвала те, що журналісти надто довго фотографували «критичну інфраструктуру», а саме російські вагони скрапленого газу. На місці правоохоронці видалили деякі зафіксовані докази.
Редакція заявила, що буде оскаржувати рішення про депортацію, яке забороняє журналістам відвідувати країни Шенгенської зони впродовж п’яти років.
«Але ми звертаємося до міжнародних журналістських організацій за підтримкою, адже така реакція польських правоохоронців загрожує свободі слова не тільки щодо українських журналістів. Також ми вимагаємо повернути майно, яке є коштовним й становить матеріальну цінність. Відсутність техніки значною мірою блокує діяльність Інформаційного агентства Район.ін.юа, — наголосив директор Ігор Денисевич.
Увечері 9 березня прикордонники привезли журналістів на пункт пропуску Дорогуськ — Ягодин.
27 лютого Українська правда повідомила про затримання приблизно на чотири години журналіста Михайла Ткача та оператора, які знімали матеріал про транзит продукції між Польщею, Росією та Білоруссю. Ткач розповів, що їх обшукали та допитали. Також поліцейські забрали картки пам’яті з відеокамер, документи й телефони.
Пізніше поліція Підляського воєводства у Польщі опублікувала коротке повідомлення про те, що вони не «затримували журналіста з України», проте невдовзі допис на сторінці поліції в Х було видалено.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки