MENU

Самоізоляція США стане прологом до світової війни, це вже було 85 років тому, – Bloomberg

536 0

Самоізоляція США стане прологом до світової війни, це вже було 85 років тому, – BloombergАтака на Перл-Харбор 7 грудня 1941 року: щось подібне може повторитися

Зараз світ досить точно відтворює сценарій 1930-х років, який призвів до світової війни, але її ще можна відвернути, або принаймні краще до неї підготуватися.

США мають розглядати поточну ситуацію у світі як пролог до початку Третьої світової війни та використати наявний час для підготовки до неї. Але глобальну війну ще можна відвернути, і коштуватиме це значно менше, ніж неминуча участь в ній. Про це пише Bloomberg, проводячи паралелі між сучасністю і 1930-ми роками, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Видання зауважує, що сьогодні Росія, Китай, КНДР та Іран створили неформальний блок авторитарних держав, допомагаючи одне одному технологіями та ресурсами. Маючи такий надійний "тил" в особі одне одного, ці авторитарні держави почали "наполегливо досліджувати" навколишні регіони. 

Якщо їм вдасться перевантажити міжнародну систему безпеки, створюючи багато викликів в різних регіонах, США вже не зможуть реагувати на всі такі кризи. Як зазначає Bloomberg, метою політики Вашингтона має бути запобігання світовій війні, яка може повторитися, якщо Європа, Близький Схід і Азія будуть одночасно охоплені конфліктом. 

Читайте також: Німецькі спецслужби прогнозують напад Росії на НАТО з 2026 року, – Business Insider

Зараз багатьом американцям, особливо прихильникам ізоляціонізму, здається, що військова допомога Україні та Ізраїлю – це дорого і взагалі виснажує військовий потенціал самих США. Однак досвід Другої світової війни свідчить про протилежне. Bloomberg зауважує, що військова допомога Великій Британії дала змогу значно наростити обсяги військового виробництва в США ще до того, яка сама Америка вступила у війну.

І навпаки, самоізоляція Америки не лише залишить її не готовою до великої війни, а й наблизить цю війну, зробить її можливою. Про це свідчить досвід минулого.

"Утримання США створило каскадну проблему зобов’язань: той факт, що Великобританія та Франція не могли розраховувати на американську підтримку, змусив їх відмовитися від протистояння Гітлеру в 1938 році, коли вони могли б перемогти, якби результатом стала війна. (...) Вашингтон не був головним гравцем у Європі та Східній Азії, поки сили ревізіонізму набирали обертів перед Другою світовою війною, і саме в цьому була біда", – пише Bloomberg.

Читайте також: "Політичний сигнал": в Foreign Policу пояснили, що стоїть за перекиданням Росією тактичної ядерної зброї в Білорусь

Як наголошує видання, американцям варто зрозуміти, що дешевше підтримувати сприятливий світовий порядок, ніж відновлювати той, який був зруйнований.

"Допомога Україні — еквівалентна приблизно 5% оборонного бюджету США — може здатися дорогою. Але чи було б дешевше побачити поразку України, а потім зіткнутися з мстивою, мобілізованою Росією на сході НАТО? В Азії інвестиції у військовий потенціал і створення коаліції, необхідні для підтримки статус-кво, значні. Але чи легше було б приборкати Китай, коли він захопить Тайвань і кине свою значну тінь на західну частину Тихого океану?" – запитують автори публікації.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини