MENU

Під час розкопок могил вчені виявили останки жінок-лучниць з ознаками бойових поранень

691 0

Під час розкопок могил вчені виявили останки жінок-лучниць з ознаками бойових поранень

Войовничі жінки-амазонки з грецьких легенд, можливо, й справді існували.

Як повідомляє The Guardian, під час розкопок могил у некрополі мідної доби в азербайджанській Нахічевані археологи виявили залишки жіночих тіл, які були колись поховані зі зброєю — дуже гострими стрілами, бронзовим кинджалом, булавою, а також з прикрасами, інформує UAINFO.org з посиланням на ТСН.

Археологи дійшли висновку, що вони могли бути амазонками, які жили 4000 років тому. Ці грізні жінки побудували суспільство без чоловіків і майстерно билися, особливо вправно поводилися із луком і стрілами.

За стародавніми переказами, вони утворили могутню державу на чолі з царицею. Мали статевий звʼязок з представниками сусідніх племен лише для продовження роду, потім відсилали чоловіків назад. Новонароджених хлопчиків віддавали батькам або вбивали, дівчаток виховували для війни.

Читайте також: На що хворіли фараони й чим заражені єгипетські мумії: результати досліджень шокують

Історикиня Беттані Гʼюз додала, це показує, що за міфами та легендами Стародавньої Греції є правда.

Вона сказала, що ці докази є ще важливішими, якщо їх пов’язати з більш ранніми знахідками. У 2017 році вірменські археологи розкопали останки жінки, яка, здається, померла від бойових поранень, оскільки в її нозі був похований наконечник стріли. На початку 1990-х років біля кордону з Казахстаном виявили останки жінки, похованої з кинджалом.

"Цивілізація не складається з однієї могили. Якщо ми говоримо про культуру, яка, за стародавніми переказами, охоплює Кавказ і Степ, очевидно, потрібні будуть і інші останки», — каже Гʼюз.

Читайте також: В Іраку знайдено храм перської богині води Анахіти

Деякі скелети свідчать про те, що жінки активно користувалися луком і стрілами, зазначає Гʼюз.

"Їхні пальці викривлені, тому що вони часто використовували стріли. Зміни на суглобах пальців відбуваються не лише від полювання — це мала бути якась постійна, велика практика. Що дуже захоплює, то це те, що багато кісткових доказів також чітко свідчать про тривалий час, проведений у сідлі. Таз у жінок в основному відкритий, оскільки вони їздили верхи. Їхні кістки просто сформовані їхнім способом життя", — пояснила Беттані Гʼюз.

Вона зазначила, що серед прикрас є намиста з сердоліку, що є напівкоштовним камінням. Його часто можна побачити на верховних жрицях чи богинях.

"Тож це ознака статусних жінок, як і голови булав", — додала Гʼюз.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини