У Гарварді зняли палітурку з людської шкіри з книги XIX століття
Університет також перепросив за порушення «етичних стандартів» при поводженні з книгою.
Гарвард вирішив зняти палітурку з людської шкіри з книги Des Destinées de L'Ame («Доля душ») Арсена Уссе, яка зберігається в бібліотеці Хоутона з 1930-х років. Про це йдеться у заяві на сайті університету, інформує UAINFO.org.
Читайте також: Реставратори із США почали пошук у бібліотеках тисяч зелених книг, здатних позбавити життя читачів
Праця XIX століття привернула загальну увагу у 2014 році після того, як низка тестів підтвердила, що її обкладинка була виготовлена зі шкіри людини. Книга була написана французьким письменником Арсеном Уссе в середині 1880-х років як міркування про природу душі та життя після смерті. Перший власник «Долі душ», французький лікар Людовік Булан, потім виготовив для неї палітурку з людської шкіри. У Гарварді заявили, що Булан без жодної згоди взяв шкіру однієї з пацієнток у лікарні, де на той момент працював.
Читайте також: Книжка зупинила снайперську кулю і врятувала життя українському бійцю. ФОТО
Після проведеного розслідування комітет із повернення колекцій Гарвардського музею і сама бібліотека дійшли висновку, що палітурку необхідно вилучити. Університет також перепросив за порушення «етичних стандартів» при поводженні з книгою та недоречний «сенсаційний, хворобливий і гумористичний тон» при публікації заяв про неї. Зазначається, що у 2014 році університет, коментуючи результати тестів палітурки на наявність ДНК людини, назвав це «хорошою новиною для шанувальників антроподермічної бібліопегії, бібліоманів та канібалів».
Керівництво бібліотеки визнало, що її дії поставили під загрозу гідність людини, чиї останки були використані для виготовлення палітурки.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки