MENU

Інститут національної пам'яті визнав Михайла Булгакова символом російської імперської політики, а пам'ятники йому – пропагандою

636 0

Інститут національної пам'яті визнав Михайла Булгакова символом російської імперської політики, а пам'ятники йому – пропагандою

Експерти Українського інституту національної пам'яті (УІНП) дійшли висновку, що об'єкти, присвячені російському письменнику Михайлу Булгакову, в Україні є символами російської імперської політики, а їхнє подальше перебування в публічному просторі несе пропагандистський характер. Там зазначили, що хоча автор російськомовних романів "Майстер і Маргарита", "Собаче серце", "Біла гвардія" та інших народився і тривалий час жив в Києві, його родина була вихідцями з Орловської губернії, а сам Булгаков був імперцем та українофобом за світоглядом.

Відповідний фаховий висновок було оприлюднено на сайті УІНП. У ньому, зокрема, зазначили, що Булгаков "стоїть найближче до нинішніх ідеологем путінізму" з усіх своїх сучасників, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

"Булгаков – імперець за світоглядом, затятий українофоб. Письменник, незважаючи на роки життя у Києві, зневажав українців та їхню культуру, ненавидів українське прагнення до незалежності, негативно відгукувався про становлення Української держави та її очільників. З-поміж усіх російських письменників того часу стоїть найближче до нинішніх ідеологем путінізму і кремлівського виправдання етноциду в Україні", – йдеться у висновку.

Експерти Інституту національної пам'яті також зазначили, що Булгаков часом віддавав "легкій критиці" радянську владу, проте все ж симпатизував більшовикам. Зокрема, "оспівував захоплення червоними Києва", а борців за Україну та її незалежність зневажливо називав "мерзенними петлюрівцями". Існування української нації як такої письменник категорично заперечував, а з мови та автокефальної церкви – глузував.

Крім того, у своїх творах автор ніколи не демонстрував українців із позитивної сторони. Якщо в його романах і зустрічалися українські персонажі, то це завжди були карикатурно жадібні й боягузливі пристосуванці.

"Отже, Михайло Булгаков упереджено й виразно негативно ставився до всього українського – українців, їхньої мови, культури, права на власну державу тощо, а його творчість безпосередньо пов’язана з глорифікацією російської імперської політики та неприхованою українофобією... З огляду на викладене вище, об’єкти (географічні об’єкти, назви юридичних осіб, пам’ятники та пам’ятні знаки), присвячені російському письменнику, відповідно до частини першої статті 2 Закону містять символіку російської імперської політики, а подальше використання імені М. А. Булгакова у назвах географічних об’єктів та юридичних осіб, перебування у публічному просторі встановлених на його честь пам’ятників, пам’ятних знаків є пропагандою російської імперської політики", – резюмували в УІНП.

Видалення символів російської імперської політики є важливим кроком у деімперіалізації та деколонізації українського простору. Це допоможе українцям позбутися імперського спадку та утвердити свою національну ідентичність.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини