MENU

Вчені випадково "зомбували" мишей: як так вийшло і що дав експеримент

667 0

Вчені випадково "зомбували" мишей: як так вийшло і що дав експеримент

Науковці випадково виявили в мозку мишей "нейрони-зомбі". Ні, це не монстри, які поїдають м’ясо та поширюють віруси, а клітини, які перестають нормально взаємодіяти, навіть якщо вони функціонально живі.

Дослідження проливає нове світло на процеси, що відбуваються у мозку. Деталі розповіло видання Science Alert, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org

Команда науковців з Португалії виявила ці клітини в рамках дослідження діяльності мозочку. Мозочок виконує багато важливих функцій, зокрема, він обробляє сенсорну інформацію, пов’язану з руховими рухами. На практиці це допомагає нам пройти людною вулицею або взяти напій, не розливши його.

Використовуючи оптогенетику, дослідники змогли показати ключову роль певних входів мозочка, які називаються лазіючими волокнами.

Читайте також: Вчені знайшли на дні океану "інопланетну" рожеву істоту з ніжками-сосисками. ФОТО. ВІДЕО

"Після того, як ми постійно стимулювали лазіючі волокна під час подання візуальної підказки, миші навчилися моргати у відповідь на цю підказку – навіть за відсутності стимуляції", – розповіла нейробіологиня Тетяна Сільва з Champalimaud Center for the Unknown.

Вчені випадково "зомбували" мишей: як так вийшло і що дав експеримент

Довгий час вважалося, що лазіючі волокна якимось чином були залучені до навчання, і це ще один доказ, який може прояснити плутанину та суперечки навколо їхньої ролі. Інші типи клітин мозку, з якими маніпулювали таким же чином, не мали такого ж впливу на здатність мишей до навчання.

Потім дослідники помітили ефект зомбі-нейрона. Введення світлочутливого білка Channelrhodopsin-2 (ChR2) як частини оптогенетичних маніпуляцій призвело до зомбування волоконних клітин.

Клітини були живі в тому сенсі, що вони все ще були активними та працювали, як зазвичай нейрони, але повідомлення через них не передавалися. Вони якимось чином відключилися від інших нейронних ланцюгів, заважаючи мишам вчитися.

Нейробіологиня Меган Кері пояснила, що введення ChR2 у волокна змінило їхні природні властивості, не даючи їм належним чином реагувати на стандартні сенсорні подразники. Це, своєю чергою, повністю блокувало здатність тварин до навчання.

Читайте також: Вчені виявили в озері моторошну надотруйну істоту з 24 очима: стало відомо, що це. ФОТО

Враховуючи схожість між мишачим і людським мозком, вчені висловили гіпотезу, що з людиною, ймовірно, відбуваються ті самі процеси.

"Наші наступні кроки включають розуміння того, чому експресія ChR2 призводить до "зомбування" нейронів, і визначення того, чи поширюються наші висновки на інші форми навчання мозочка", – зазначили науковці.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини