MENU

В Україні побудують два атомні енергоблоки за американською технологією

394 0

В Україні побудують два атомні енергоблоки за американською технологією

У четвер, 11 квітня, "Енергоатом" розпочав на Хмельницькій АЕС проект зі зведення енергоблоків ХАЕС-5 та ХАЕС-6 за американською технологією АР1000 Westinghouse. 

На церемонії старту проекту виконувалося бетонування дренажного каналу для забезпечення стійкості греблі та забезпечення будівництва інфраструктури енергоблоків, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Ці атомні блоки дають можливість балансувати. Це є особливою рисою саме американської технології АР1000. Сьогодні ворог б’є та знищує якраз балансуючі потужності в державі. Тому, якби ми умовно зараз мали блоки АР1000, ми могли би маневрувати в системі, відповідно виконуючи в системі важливі функції для балансування", – сказав міністр енергетики Герман Галущенко.

За словами голови правління "НАЕК" Енергоатому Петра Котіна, ці енергоблоки є абсолютно іншою сучасною технологією, яка є більш безпечною. "Це новий крок в напрямку до більш сучасної, безпечної та надійної енергетики. Це фактично реактор покоління ІІІ+. При тому, що інші реактори покоління ІІІ. Третій і четвертий енергоблоки, які ми зараз будуємо, вони також будуть мати ті риси, які зараз ми будемо будувати на п’ятому та шостому енергоблоках", – сказав Котін. 

Читайте також: РФ змінила тактику ударів по енергосистемі України, збитки гірші ніж у 2023, – FT

Президент та виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман відмітив, що технологія побудови цих енергоблоків є дуже компактною, що дозволяє їм займати менше місця. Крім того, їх вартість нижча у порівнянні з іншими енергоблоками. 

"Щодо того, скільки це буде коштувати – це якраз наступний крок, який ми збираємося обговорювати і планувати нашу подальшу співпрацю", – сказав президент Westinghouse. 

В Енергоатомі відмітили, що точні терміни будівництва залежатимуть від перебігу військових дій в Україні, однак, відповідно до розрахунків, в мирних умовах термін будівництва одного блоку становить близько п’яти років, а його орієнтовна вартість складає від 5 млрд доларів. 

"Загалом заплановано, що ці енергоблоки будуть експлуатуватися на 60 років. Але ми можемо вас запевнити, що доступна електроенергія буде на століття наперед", – заявив Фрагман.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини