MENU

Через 60 днів вважатимуть ухилянтами: яке ще покарання передбачено тим, хто не оновить дані у ТЦК

13494 0

Через 60 днів вважатимуть ухилянтами: які ще покарання передбачено тим, хто не оновить дані до ТЦК

16 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав Закон від 11.04.2024 №3633-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку", який передбачає деяке посилення механізмів мобілізації в країні. Цей закон набере чинності через місяць з дня після його оприлюднення.

Так, згідно з новим законом військовозобов'язані мають оновити свої дані у військкоматах протягом двох місяців, а у випадку ігнорування цієї вимоги їм загрожуватиме покарання. Як саме каратимуть українців, які не оновлять дані в ТЦК у 60-денний термін, читайте детальніше у матеріалі, інформує UAINFO.org з посиланням на Фокус.

Як зазначив адвокат юридичної фірми Riyako & Partners Микола Максимов, військовозобов'язані можуть оновити свої дані у військкоматі особисто або через електронний кабінет призовника, реєстрація в якому є добровільною. Ті, хто проігнорує ці вимоги, автоматично вважатимуться ухилянтами.

Військкомати можуть звернутися до поліції, щоб оголосити таких осіб у розшук. Поліція може доставити їх до Територіальних центрів комплектування. Якщо їм це не вдасться, поліцейські направлять письмову вимогу щодо виконання зобов'язань від імені керівника військкомату. Навіть якщо такий лист не буде вручений особисто, військкомати можуть звернутися до суду, щоб обмежити порушників у праві керувати транспортним засобом і оштрафувати їх.

Читайте також: "Мобілізація" цивільних машин для ЗСУ: на яких умовах і у кого можуть забрати автівку

"Якщо листоноша прийде з вимогою від військкомату про виконання зобов'язань і не знайде адресата на місці, він поставить позначку, що вимогу вручити неможливо. І все. Через 10 днів керівник ТЦК має право звернутися до суду, щоб людину обмежили в управлінні транспортним засобом", – пояснює юрист.

Наразі в парламенті також розглядають питання про підвищення штрафів за порушення правил військового обліку. Так, нещодавно у Раді був прийнятий відповідний закон у першому читанні. Найближчим часом його планують розглянути в другому читанні.

Також, за словами експерта, новий закон практично легалізує можливість застосування сили поліцією для доставки людини до військкомату, якщо вона перебуває у розшуку. До прийняття цього закону механізм оголошення в розшук за невиконання повістки також існував, але застосовувався лише у виняткових випадках, оскільки цей процес був доволі тривалий.

За словами адвоката, після ухвалення закону цей механізм також буде використовуватися рідко. Для поліції та судів пошук тисяч людей, яких оголошують у розшук, є значним навантаженням. З іншого боку, якщо людина потрапить до бази "Оберіг", будь-який блокпост має право її доставити до військкомату після перевірки документів.

"Оскільки у нас чимало випадків застосування сили щодо тих, хто добровільно не йде в ТЦК та СП, ця норма може збільшити кількість подібних інцидентів", – додав Максимов.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини