Науковці знайшли найглибшу "блакитну діру" у світі
Фото: Newsweek
Блакитна діра Таам Джа, яку відкрили у 2021 році, спочатку вважалася глибиною 900 футів, але згідно з новим дослідженням, насправді вона на 480 футів глибша та перебуває на неймовірній глибині в 1380 футів.
Це робить її на 393 фути глибшою за попередню блакитну діру-рекордсменку: блакитна діра Санша Юнле, або Діра Дракона, у Південно-Китайському морі, глибиною 987 футів, пише Newsweek, передає УНІАН, інформує UAINFO.org.
Дослідники вивчали блакитну діру Таам Джа, розташовану в затоці Четумаль біля узбережжя півострова Юкатан, за допомогою цілого набору інструментів. "Записи профілографа в дірі перевищили 420 метрів нижче за рівень моря, при цьому дна ще не досягнуто, що зробило Таам Джа найглибшою відомою блакитною дірою у світі", - констатували дослідники.
Науковці зазначили, що під час експедиції 2021 року, коли було відкрито цю діру, її глибину виміряти не було можливості через обмежені інструменти.
Дослідження також показує, що солоність води в блакитній дірі нагадує солоність Карибського моря, а це означає, що Таам Джа може бути пов'язана з океаном через приховані тунелі.
Що таке блакитні діри
Блакитні діри - це великі морські вирви, що ведуть до підземних печерних систем, які зазвичай трапляються в дрібних прибережних водах океану і названі на честь їхнього яскравого кольору.
Відомі приклади включають 410-футову Велику блакитну діру в Белізі, 663-футову Блакитну діру Діна на Багамах і 328-футову Блакитну діру в Червоному морі біля Дахаба.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки