MENU

Країни G7 відмовилися від ідеї повної конфіскації російських активів, але ще є варіанти, – FT

307 0

Країни G7 відмовилися від ідеї повної конфіскації російських активів, але ще є варіанти, – FT

Країни "Великої сімки" вже не розглядають повну конфіскацію російських активів. G7 шукає менш радикальні варіанти використання грошей РФ на користь України.

Про це повідомляє Financial Times, інформує UAINFO.org з посиланням на "РБК-Україна".

Представники G7 розповіли виданню, що питання конфіскації російських активів вже не стоїть на порядку денному. Замість цього вони шукають альтернативні способи отримання коштів із заморожених активів.

Читайте також: Конфіскація російських активів: економіст пояснив, чого бояться в ЄС

Одну з ідей запропонувала у лютому Бельгія. У депозитарії Euroclear зберігається близько 190 млрд євро резервів центробанку РФ, які пропонують використати як забезпечення під залучення боргового фінансування для України. Але ця ідея ризикована, тому європейські країни виступають проти.

У квітні 2024 році США розробили іншу ініціативу, щоб залучити фінансування для України через позику або облігації під заставу майбутніх прибутків від заморожених активів.

У США вважають, що це дозволить залучити до 50 млрд доларів для України. Це не несе таких ризиків, як ідея Бельгії.

Читайте також: Берлін категорично проти вилучення активів РФ на користь України: WSJ встановило причину

Головна проблема європейського плану полягає у тому, що Україні потрібні гроші зараз. Крім того, якщо війна закінчиться найближчим часом, то це викличе проблему - що робити з коштами. Гроші, отримані під заставу очікуваних десятилітніх прибутків, мають бути підкріплені державними гарантіями.

"Якщо колись відбудуться мирні переговори й Україна вирішить взяти в них участь, може виникнути ситуація, коли Росія вимагатиме назад свої заморожені активи, а в обмін погодиться піти Україні на територіальні поступки. Цього не можна буде зробити, якщо ви вже заклали активи", - пояснив один з чиновників Німеччини.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини