"Закордонна пенсія": що враховуватимуть при призначенні виплат
В Україні ухвалили новий закон, який дозволить зараховувати при розрахунку пенсії стаж, набутий в інших країнах. Зокрема, враховуватиметься страховий стаж, набутий в інших країнах, навіть якщо з цією країною не укладено угоду щодо пенсійного забезпечення та внески до Пенсійного фонду України не сплачувалися.
Людина після повернення з-за кордону, наприклад, з Італії, матиме змогу зарахувати період роботи в цій країні для визначення права на пенсію в Україні у 60, 63 або 65 років залежно від наявного стажу, інформує UAINFO.org з посиланням на видання "На пенсії".
Для цього необхідно буде надати до Пенсійного фонду документ, що підтверджує роботу за межами України. Однак варто звернути увагу, що такий стаж враховуватиметься тільки для визначення права на пенсію, але не враховуватиметься під час її розрахунку.
Якщо у людини не вистачає стажу, щоб вчасно піти на пенсію, то весь закордонний стаж врахують, але зроблять це умовно. Цей умовний стаж дасть змогу піти на пенсію вчасно, а от розмір самої пенсії визначатиметься тільки виходячи зі стажу набутого в Україні, тобто тільки за той час, коли сплачувалися страхові внески. Тобто робота за кордоном не впливатиме безпосередньо на коефіцієнт стажу та розмір пенсії.
Читайте також: Відтермінована пенсія: як пенсіонеру збільшити розмір виплат
"Закон передбачає не зараховувати до страхового стажу з 19 лютого 2014 року періоди – військової служби, у силових структурах, незаконних збройних або воєнізованих формуваннях, судових або правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне зайняття посад у незаконних органах влади", – повідомили в Мінсоцполітики.
Спрощується механізм виплати пенсії для кримчан. Для них скасовано вимогу отримання інформації від Пенсійного фонду РФ. Відтепер людині, яка переїхала з Криму, просто достатньо подати заяву, в якій вказати, що вона не отримує пенсію в Криму і бажає її отримати в Україні. Жодних підтверджень від пенсійних органів Криму не потрібно.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки