MENU

Вчений назвав дату наступного масового вимирання на Землі

1444 0

Вчений назвав дату наступного масового вимирання на Землі

Кліматолог із Японії Куніо Кайхо створив новий графік, який демонструє масове вимирання видів. 

Про це пише Biogeosciences, передає ТСН, інформує UAINFO.org.

За останні 540 мільйонів років наша планета не раз втрачала більшу частину видового розмаїття за відносно короткий проміжок часу. Такі події отримали назву масових вимирань і часто слідують за глобальними змінами клімату, похолодання чи потепління.

Читайте також: Кліматична катастрофа неминуча: чи є у людства шанс вижити

Кайхо спробував кількісно оцінити зв'язок між середньою температурою Землі та біорізноманіттям планети. У результаті він з'ясував, що є лінійний зв'язок. Чим більше змінюється температура, тим помітніша зміна біорізноманіття.

Під час дослідження було враховано різні фактори, пов’язані з діяльністю людей. Він встановив, що глобальне потепління, а також багато інших причин можуть стати причиною того, що незабаром вимруть всі види живих істот. Це обов’язково станеться, якщо люди не почнуть робити спроби змінити ситуацію. Масове вимирання буде шостим для нашої планети.

Багато фахівців вважають, що вимирання відбудеться до 2100 року. Розрахунки Куніо Кайхо продемонстрували, що ці дані надто перебільшені. Кліматолог вважає, що тільки до 2500 року показник середньої температури на планеті може піднятися до критичної позначки. Фахівець проаналізував інформацію щодо температури під час минулих вимирань. Також було враховано дані щодо тих видів, що зникли.

Читайте також: Самі винні: суперкомп'ютер передбачив, коли всі люди вимруть і з якої причини

Для того, щоб трапилося найбільше масове вимирання, знадобиться значне підвищення середньої температури на планеті або її падіння. Показник повинен зрости на 9 градусів або впасти на 7 градусів за Цельсієм. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ТСН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини