MENU

Трильйон – не межа: скільки боргів має виплатити Україна до кінця 2024 року

251 0

Трильйон – не межа: скільки боргів має виплатити Україна до кінця 2024 року

В 2024 році Україна має виплатити в рамках погашення та обслуговування державного боргу понад один трильйон гривень.

Про це свідчить прогнозна статистика Міністерства фінансів України. Станом на 1 травня Мінфін прогнозував загальну суму виплат до кінця поточного року за внутрішнім та зовнішнім державним боргом близько 1 трлн 17 млрд гривень, інформує UAINFO.org з посиланням на "РБК-Україна".

Важливий нюанс: Мінфін завжди прогнозує майбутні боргові платежі за діючими угодами станом на конкретну дату. Прогнози оновлюються щомісячно, з урахуванням змін щодо сум і умов обслуговування боргу. Це особливо актуально в умовах регулярних надходжень фінансової допомоги Україні від зовнішніх партнерів та нових внутрішніх залучень на тлі триваючої повномасштабної війни.

Внутрішній державний борг

Згідно з прогнозом Мінфіну, виплати за внутрішніми запозиченнями до кінця року складуть 589,24 млрд гривень. Найбільші виплати припадають на травень (82,76 млрд гривень), червень (74,59 млрд), жовтень (91,38 млрд) і листопад (67,18 млрд).

Читайте також: Українцям можуть підняти вартість електроенергії: коли чекати на нові тарифи

Із загальної суми виплат за внутрішнім боргом на погашення основної суми боргу має бути виділено з державного бюджету 384,95 млрд гривень. Процентні виплати складуть 204,29 млрд гривень.

Внутрішній борг держави сформований переважно коштом облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Зовнішній державний борг

За зовнішніми запозиченнями держава має сплатити до кінця року сумарно 427,42 млрд гривень. Найбільші виплати припадають на серпень (40,36 млрд), вересень (174,53 млрд) і листопад (53,58 млрд).

Виплати за основною сумою боргу складуть 179,33 млрд гривень. Примітно, що процентні виплати значно перевищать суму основного боргу – 248,1 млрд грн.

Читайте також: Українцям піднімуть основні податки: скільки платитимемо

За основною сумою боргу найбільше Україна має виплатити за позиками, наданими міжнародними фінансовими організаціями (МФО). За нарахованими процентами найбільшу суму маємо сплатити за комерційними позиками.

Зовнішній борг держави сформований коштом комерційних позик (як правило, це приватні позичальники); позик, наданих МФО; та офіційних позик від партнерів України (як правило, це держави та державні об’єднання).

Зовсім трохи повчальної математики

За підрахунками РБК-Україна, виходить, що в 2024 році держава Україна має віддати 564,28 млрд гривень своїх боргів. І ще 452,39 млрд гривень складають проценти, нараховані на ці борги.

Мова йде саме про державний борг, який не включає гарантований державою борг (який теж сплачується з державного бюджету користуючись з коштів платників податків).

Нагадаємо, на 2024 рік заплановано доходи державного бюджету України в сумі майже 1,8 трлн гривень.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини