MENU

Запаси води на Землі вичерпаються: хто першим до 2050 року відчує брак ресурсів

2767 0

Запаси води на Землі вичерпаються: хто першим до 2050 року відчує брак ресурсів

Учені більше не лякають кліматичною кризою, яка обрушиться на планету в майбутньому, вони прямо заявляють — вона вже тут. У результаті світ зіткнувся з неймовірними хвилями спеки, посухи та лісових пожеж.

Ба більше, учені виявили, що попри всі спроби зупинити глобальне потепління, в останні десятиліття людство викачує з надр Землі дедалі більше корисних копалин, інформує UAINFO.org з посиланням на Daily Mail.

У новому дослідженні вчені дійшли висновку, що під загрозою опинилися й підземні води планети — люди черпають із надр Землі більше води, ніж слід було б. Тепер, за словами провідного автора дослідження Хасана Ніязі, США перебуває в розпалі водної кризи — більша частина запасів підземних вод країни може бути виснажена вже до середини століття.

Дослідження було проведено командою з Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії. Під час свого дослідження команда створила сценарії, що моделюють видобуток підземних вод у 21 столітті. Результати показують, що 8 басейнів мають імовірність бути спустошеними на 98% протягом наступних 25 років.

Читайте також: У Коста-Риці є печера смерті, в якій гине будь-яка істота: що про неї відомо. ВІДЕО

Автори дослідження вважають, що настільки сильне спустошення запасів підземних вод буде викликане вилученням занадто великої кількості води для пиття, зрошення й інших цілей людства. На жаль, люди викачуватимуть усе більше води, значно більше, ніж можуть дати опади й сніговий покрив. Ніязі також вважає, що обмеженість запасів води, ймовірно, спричинить зростання цін на воду, а це спричинить подорожчання харчів.

Зазначимо, що нині в запасах США перебуває щонайменше 33 000 трильйонів галонів підземних вод — це запаси води, що містяться в тріщинах і просторах у ґрунті, піску та камінні. Відомо, що щодня країна викачує близько 80 мільярдів галонів. За словами Геологічної служби, ситуацію із запасами води в надрах Землі можна порівняти з банківським рахунком — якщо ми знімаємо більше грошей, ніж вносимо, зрештою наш рахунок спорожніє.

За різкого падіння рівня ґрунтових вод струмки зникнуть, а земля може опуститися й обвалитися, завдаючи шкоди дорогам, будівлям та іншим надземним спорудам. Ніязі зазначає, попередні роботи його колег уже показали, що збільшення попиту на ґрунтові води зрештою призведе до стресу, який обрушиться на водні екосистеми. Забруднення води може поширитися, а земля може почати просідати все частіше в деяких регіонах.

Команда виявила, що близько 105 мільйонів людей нині живуть у водних басейнах, пік яких, імовірно, буде досягнутий до 2050 року. Ще 24 мільйони людей живуть у басейнах, пік яких досягне піка до 2100 року. Водночас учені наголошують, що їхня робота має дослідницький характер — тобто вивчає можливі сценарії, а зовсім не стверджує, що запаси води справді будуть вичерпані.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини