MENU

Найдорожча пір'їнка в історії: за що на аукціоні віддали $28,3 тисячі

788 0

Найдорожча пір'їнка в історії: за що на аукціоні віддали $28,3 тисячі

Перо птаха гуйя, що понад сто років вважається вимерлим, продали на аукціоні більш ніж за $28 тисяч. Таким чином, ця пір'їнка стала найдорожчою з будь-коли куплених.

Як повідомляє The Guardian, перо довжиною 20,5 см і шириною 4,5 см було продано аукціонним будинком Webb's у Новій Зеландії за 46 521 новозеландський долар (трохи більше $28,3 тисяч). Попередній рекорд було встановлено на торгах за інше перо гуйя – у 2010 році його продали за 5169 новозеландських доларів, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

При вазі 9 грамів ціна пера склала $3,14 тис. за грам, що робить його набагато ціннішим за золото. Рекорд вартості дорогоцінного металу становить $2450,07 за унцію (28,35 г). Цінність цього пера пояснюється його добрим станом. Воно переважно зберегло свій колір і не було пошкоджено комахами.

У Новій Зеландії продали за колосальну ціну пташине перо.

Гуйя були священними для корінного населення Нової Зеландії. Пір'я цих птахів дозволялося носити тільки вождям і знаті маорі, тому їх навіть обмінювали інші дорогоцінні предмети. Коли європейці відкрили Нову Зеландію, ці тварини вже були досить рідкісними, але подальша колонізація острова призвела до повного вимирання.

Останній задокументований випадок зустрічі людини з гуйя датується 1907 роком, хоча вважається, що ці птахи прожили до 20-х років минулого століття. Коли європейці прибули до Нової Зеландії, птахи вже були рідкісними, але наступна колонізація призвела до повного вимирання.

Це пояснює рідкість лотів, пов'язаних із гуйя, на міжнародних аукціонах, що лише підживлює бажання колекціонерів володіти ними. Примітно, що навіть купивши такий лот у Новій Зеландії, необхідно отримати в уряду країни дозвіл, аби вивезти його. У 2023 році на аукціоні у Великій Британії продали пару опудал гуйя за 466 тис. новозеландських доларів, після чого уряд Нової Зеландії вимагав повернути їх на історичну батьківщину. Це ж перо залишиться в країні, оскільки його новий власник постійно мешкає в Новій Зеландії.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини