MENU

Чорноморський флот тікає до Каспійського моря, – Коваленко

3866 0

Чорноморський флот тікає до Каспійського моря, – Коваленко

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко зазначив, що єдиним варіантом для росіян врятувати свої кораблі — вивести їх у Каспійське море. Однак їхня присутність значно збільшить ударний потенціал РФ у регіоні.

Росія перемістила ще недобудовані кораблі Чорноморського флоту у води Каспійського моря, щоб захистити їх від українських атак. У зв'язку з цим військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко зазначив, що загарбникам нічого не лишається, як евакуювати кораблі на Каспій через погрози, які надходять з боку українських сил, інформує UAINFO.org.

Йдеться про малі ракетні кораблі "Амур" і "Туча" проєкту 22800 "Каракурт", які Росія готувалася перекинути внутрішніми водами в Каспійське море через суднобудівний завод у Зеленодольську (республіка Татарстан).

"Можна говорити про те, що Росія почала евакуацію свого флоту (флотилії) в Каспійське море. Так, не в повному складі, так, спочатку недобудовані МРК, але усвідомлення безвиході знаходження в Чорному морі та відсутність можливості протидії українським засобам ураження в російського командування вже настало", — наголосив Коваленко.

Експерт додав, що ще 2023 року він опублікував пост, де було сказано про перспективи перебування кораблів Чорноморського флоту в Севастополі та Новоросійську. За його словами, навіть виведення з таких небезпечних місць не змінить ситуацію, тому єдиним варіантом врятувати флот РФ, що залишився, є вивести його в Каспійське море.

"Російському командуванню слід розуміти, що навіть виведення їхньої флотилії з екстремального Севастополя в Новоросійськ не врятує ситуацію, оскільки води біля цього порту також не безпечні. У Каспій. Поки не пізно, всі в Каспій!" — написав Коваленко.

Водночас, акцентує експерт, "Каспійське море - не гумове", тому переміщення туди кораблів із Чорного моря створює нові виклики. Так Каспійська флотилія РФ здебільшого складається з бойових кораблів водотоннажністю до 2000 тонн, які базуються в Астрахані, Махачкалі та Каспійську.

Кораблі водотоннажністю 2000-3000 тонн, як-от кораблі проєкту 11661К "Гепард" і навіть проєкту 21631 "Буян-М" зазнаватимуть труднощів у Каспійському морі, але їхня присутність значно збільшить ударний потенціал Росії в регіоні.

Перебазування флоту в Каспійське море підвищує ударний потенціал Росії за рахунок крилатих ракет морського базування "Калібр". Це може спричинити дисбаланс сил серед прикаспійських держав, вважає Коваленко. Тому для регіону стануть актуальними комплекси протикорабельної берегової оборони, прибережна ППО і, можливо, морські дрони, аналогічні тим, що використовує Україна в Чорному морі.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини