MENU

Майже 20 млн тонн: у Росії запроваджують режим НС через масову втрату зерна

1464 0

Майже 20 млн тонн: у Росії запроваджують режим НС через масову втрату зерна

Російський Мінсільгосп запроваджує режим надзвичайної ситуації (НС) через травневі заморозки, які призвели до втрати майже 20 млн тонн врожаю зерна у ключових чорноземних регіонах країни. Росіяни сподіваються, що таке рішення допоможе фермерам отримати страховки. Але від нестачі врожаю це все одно не рятує – частина площ вже не підлягає пересіву, що призведе до суттєвого зниження зборів пшениці.

Як повідомляють росЗМІ, за оцінками Російського зернового союзу (РЗС), через травневі заморозки, які торкнулися посівів у 23 суб'єктах РФ, аграрії втратять близько 18 мільйонів тонн зерна, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.

Початковий прогноз збору врожаю складав 142–147 мільйонів тонн, проте тепер очікується, що збори становитимуть лише 129 мільйонів тонн. На прес-конференції голова РЗС Аркадій Злочевський зазначив, що загалом постраждали 1,5 мільйона гектарів посівних площ. Злочевський також підкреслив, що таких пізніх заморозків не було понад сто років, і втрати вже є досить значними.

Читайте також: Російська економіка наблизилась до краху ближче, ніж здається, – аналітик

За оцінками РЗС, лише 60% постраждалих площ підлягають пересіву, що становить близько 900 тисяч гектарів. Однак, через пізні заморозки, часу на пересівання практично не залишилося. Якщо пересівання все ж відбудеться, це означатиме пізнє збирання врожаю, яке може бути під загрозою через несприятливі погодні умови, що може призвести до додаткових втрат врожаю.

Регіональний режим НС через заморозки вже запроваджено в восьми регіонах Росії, серед яких Липецька, Воронезька, Тамбовська, Волгоградська та Орловська області. Найбільше постраждали Воронезька та Волгоградська області. Заморозки також торкнулися інших великих аграрних регіонів, таких як Курська, Ростовська, Саратовська та Пензенська області.

Збори основної культури – пшениці, за прогнозом Інституту кон'юнктури аграрного ринку (ІКАР), можуть знизитися до 81,5 мільйона тонн, що майже на 12 мільйонів тонн менше за початкові оцінки. Пересіяти пшеницю вже неможливо, що значно погіршує загальний прогноз.

Читайте також: Російський "Газпром" почав розпродавати майно після рекордного в історії збитку

Проблеми в сільському господарстві Росії не обмежуються лише заморозками. Виконавчий директор компанії "РадЕкон" Андрій Сизов зазначає, що аграрії намагалися заощадити на засобах захисту рослин, що призвело до критичного впливу негоди на посіви. Крім того, через погодну кризу очікується низка банкрутств сільгоспвиробників, які вже зазнали удару від експортних мит.

"У російських аграріїв був досить великий запас міцності, на який спиралися рекордні врожаї минулих двох років, але наслідки введення мит починають позначатися", – зазначає Сизов. З огляду на ці обставини, передбачається переділ земельних угідь, що матиме додатковий вплив на сільськогосподарську галузь країни.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини