MENU

Геморой у чоловіків та жінок: чи є відмінності у підходах до лікування?

393 0

Геморой - це застій крові, яка надходила з серця в анальну ділянку для живлення тканин і не може витікати з цієї ділянки назад до серця та легенів, щоб повернутися в кровотік. Цей застій є набряком тканин, що викликає біль [1]. Тому при рецидивуючому геморої мазь або свічка не вилікують проблему, оскільки не діють на причину, а лише допоможуть на деякий час загоїти проблему і зменшити біль на деякий час.

Лікування геморою у жінок та чоловіків має однаковий алгоритм дій.

Симптоми геморою

Надмірне напруження м'язів тазового дна (м'язів промежини) у чоловіків може проявлятися гемороєм (анальним варикозом ), тобто болем в області заднього проходу, що посилюється після дефекації або напруження. Цей біль також посилюється при сидінні і може викликати колючий дискомфорт, який унеможливлює вільне сидіння [3].

Як лікується геморой?

Існує багато різних методів усунення геморою, від малоінвазивних, середньоінвазивних, що вимагають лише місцевої анестезії, до класичної хірургії. Оскільки методів багато, це означає, що жоден з них не є досконалим та ідеальним. Вибір методу визначається багатьма факторами, серед яких знання та навички лікаря, наявний інструментарій, ступінь запущеності захворювання та ін. [2] Формально вибір методу остаточно вирішує сам пацієнт, але роль лікаря полягає в тому, щоб надати йому всі можливі варіанти з урахуванням плюсів і мінусів, наявності реконвалесценції та процесу загоєння, рецидивів.

Окрім найбільш запущеної стадії захворювання, найефективнішими методами, тобто відсутністю рецидивів у поєднанні з низькою інвазивністю, на даний момент є методи на основі так званої термоаблації, тобто лазерної та радіохвильової.

Чому не діють мазі та свічки від геморою?

Причиною виникнення гемороїдальних вузлів є їх збільшення, в результаті якого кров і міжклітинна рідина просочуються через гіперемовану слизову, що покриває гемороїдальні вузли. Це викликає печіння, свербіж і біль у цій області. При виході гемороїдальних вузлів за межі анального каналу можливі мікроемболії, які викликають біль.

Консервативне лікування геморою у формі мазей, кремів, супозиторіїв або таблеток зазвичай реагує на симптоми та може бути ефективним на початкових стадіях, коли гемороїдальні вузли незначно збільшені або якщо симптоми менш виражені. Але за допомогою супозиторіїв чи мазей ми не досягнемо остаточного зменшення збільшених гемороїдальних вузлів, тобто не вилікуємо причину захворювання [1].

Типове лікування, спрямоване на зменшення або усунення геморою, можливе лише за допомогою інструментальних процедур [3]. Це цілий комплекс мініінвазивних, коротких процедур, від введення в гемороїдальні вузли препаратів, що викликають їх фіброз, так звана склеротерапія, до накладення спеціальних гумок, заморожування, видалення за допомогою теплової енергії лазером або радіохвилями, до перев'язування судин, що живлять гемороїдальні вузли, за допомогою спеціальних інструментів.

Геморой – домашнє лікування

Лікувати геморой тепер набагато легше, ніж раніше. Тому варто використовувати трави і ванни, які дають довгостроковий ефект, оскільки вони усувають джерело проблеми.

Після спорожнення кишечника важливо підмиватися прохолодною водою, вона знімає свербіж і закриває пошкоджені судини [2]. Крім того, вимиваються численні бактерії. Якщо ви не можете вмитися, використовуйте м'який і зволожений туалетний папір. Якщо ми відчуваємо сильний свербіж і біль, допоможе ватний диск, змочений олією, який поміщають між сідницями і не дають шишкам тертися одна об одну. Також можна використовувати сольові ванни або ванни з кори дуба. Вони мають в’яжучу дію, знімають симптоми і підтримують лікування.

Література

1. Василюк, С. М., & Сідорук, С. С. (2018). Гендерні особливості клінічного перебігу хронічного геморою III-IV ступеня. Art of medicine, 21-24.

2. Макуха, А. В., Каштальян, М. А., Шаповалов, В. Ю., Єнін, Р. В., & Енин, Р. В. (2021). Порівняльна характеристика різних методик лікування хронічного ускладненого геморою.

3. Шудрак, А. А., Цема, Є. В., Уманець, О. І., & Яринич, Ю. В. (2011). Функціональні результати малоінвазивного лікування геморою. Український журнал малоінвазивної та ендоскопічної хірургії, (15,№ 1), 14-16.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини