MENU

5 ознак, що треба звернутися до проктолога

258 0

Проктолог – це лікар, який спеціалізується на діагностиці, лікуванні і профілактиці захворювань товстої кишки, заднього проходу і параректальної області. Переважна більшість пацієнтів (особливо чоловіки) бояться звертатися до проктолога через фізичний і психологічний дискомфорт під час огляду, однак робити це необхідно.

Проктологічні захворювання (наприклад, геморой) дуже поширені. Від них страждає кожна 2 людина. На початкових стадіях лікування проходить досить легко консервативними методами, однак з часом прогрес захворювання може зайти далеко і знадобиться операція.

Які ознаки вказують на термінову необхідність звернутися до проктолога та чого очікувати на консультації?

Коли необхідно звернутися до проктолога?

Ряд симптомів очевидно вказують на необхідність звернутися до цього спеціаліста:

       1. Сліди крові та/або слизу на калі або туалетному папері, до супроводжуються дискомфортом і болем. Цей симптом може вказувати я на незначну проблему, наприклад, анальні тріщини, так і бути ознакою небезпечних станів для життя, наприклад онкологічних захворювань чи запалення кишківника.

       2. Відчуття болю, свербожу, печіння та дискомфорт в анусі. Ці симптоми часто вказують на наявність анальних тріщин, гемороїдальноїхвороби, парапроктиту та інших патологій.

       3. Шишки і свербіж в області анального отвору. Це ознака геморою або більш серйозної проблеми, наприклад, парапроктиту. Позбутися цих патологій народними методами не вийде, тож візит до лікаря є обов’язковим.

       4. Вузли та складки слизової оболонки після дефекації. Випадіння тканин може відбуватися через геморой чи пролапс прямої кишки. Вони не тільки стають причиною неприємних відчуттів, а й можуть бути небезпечними для життя.

       5. Труднощі в дефекацією (регулярні закрепи, діарея тощо). Хронічні проблеми із дефекацією можуть бути викликані, як дієтою та стресом, так і важкими хворобами, наприклад, пухлиною, поліпами, синдромом подразненої кишки тощо.

Кому необхідна профілактична консультація проктолога?

Для деяких категорій пацієнтів регулярне обстеження у проктолога є необхідним:

       1. Пацієнти віком 50+. З часом значно підвищується ризик розвитку раку товстої кишки, тому фахівці наголошують на необхідність регулярного проведення огляду і колоноскопії.

       2. Якщо у сімейному анамнезі були випадки раку товстої кишки або запалення кишківника. В цьому разі обстеження варто проводити кожні 3 роки.

Як проходить консультація проктолога в Києві?

Візит до лікаря починається зі збору анамнезу. Лікар проводить опитування, вивчає історію хвороби, вислуховує скарги пацієнта.

Наступний крок – візуальний огляд заднього проходу. На цьому етапі можна діагностувати зовнішню форму геморою, папіломи, кондиломи та інші новоутворення.

Далі лікар переходить до ректального обстеження пальцем. Воно дозволяє оцінити стан м’язів сфінктера, тазового дна, наявність анальних тріщин.

За наявності показань призначається аноскопія, ректоскопія, колоноскопія. Апаратні обстеження дають чітку картину анального каналу, стану прямої кишки тощо.

За результатами обстеження лікар призначає додаткові обстеження або прописує план лікування. На початкових стадіях практично всі захворювання добре піддаються терапії.

У клініці «Віта Медікал» для діагностики і лікування проктолог використовує сучасне обладнання, що мінімізує дискомфорт для пацієнта, і дає можливість проводити операції малотравматично і максимально ефективно.

Для запису на консультацію до проктолога звертайтесь за телефоном на сайті клініки.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини