MENU

Суворіші умови ВЛК: що змінилося в проходженні медкомісії під час мобілізації

1230 0

Суворіші умови ВЛК: що змінилося в проходженні медкомісії під час мобілізації

Під час мобілізації в Україні чоловіки з інвалідністю та ті, хто мав статус обмежено придатного до військової служби, повинні повторно пройти військово-лікарську комісію.

Кому з чоловіків з інвалідністю не потрібно повторно проходити ВЛК, інформує UAINFO.org з посиланням на адвокатку Олену Воронковута "РБК-Україна".

За словами Воронкової, Кабмін разом з правоохоронцями повинен вжити заходів для перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій щодо чоловіків від 25 до 50 років, який вперше встановлено інвалідність II та III групи після 25 лютого 2022 року.

Проте це не стосується тих чоловіків:

  • яким, встановлено інвалідність II або III груп у звʼязку з підвищенням або зниженням групи;
  • яким, встановили інвалідність через захворювання, поранення, одержаних під час захисту країни;
  • у яких відсутні кінцівки, кисті, стопи чи один із парних органів;
  • у яких наявні онкологічні захворювання, інтелектуальні порушення, психічні розлади, церебральний параліч чи інші паралітичні синдроми;
  • у кого встановлено інвалідність з дитинства.

"Основний нюанс — це те, що порівняно з 2022 та 2023 роками зараз значно суворіші умови проходження медогляду", — сказала Олена Воронкова.

Читайте також: Рекорд непридатних до служби: у Полтавській області суд арештував документи ВЛК

Вона зауважила, що вже неодноразово виявляли, що людину автоматично визнають "придатною" до служби за "будь-якого натяку" на невідповідність діагнозу чи його альтернативного трактування.

Крім цього, адвокатка розповіла, що діагнози та захворювання, за якими чоловіків визнають непридатними, вказані в наказі Міноборони №402 "Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України". Проте був випадок, коли діагноз особи відповідав найменуванню, що було зазначено в примітках до наказу.

"Але примітка — це не стаття, тому лікарі до уваги її не взяли, й людину з важким захворюванням визнали придатною до проходження служби", — пояснила вона.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини