Буде виводити з рівноваги Москву: в чому полягає план Трампа для припинення війни в Україні
Дональд Трамп хотів би, щоб Західна Європа платила гроші за зброю для України. А він тим часом чекатиме мирних пропозицій від РФ, пояснив ексрадник з нацбезпеки Роберт О'Браєн.
Якщо лідер Республіканської партії США Дональд Трамп вдруге стане президентом, він планує насаджувати мир у гарячих точках планети. Якщо сторони не будуть схильні домовлятись мирно, то можливе і застосування сили. У контексті російсько-української війни політик буде стимулювати європейських партнерів на надання зброї. Про можливі засади майбутньої зовнішньої політики Трампа розповів у колонці на Foreign Affairs його колишній радник з нацбезпеки Роберт О'Браєн, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
Роберт О'Браєн спершу зробив екскурс в американську політику, згадавши, як Трамп діяв на посаді очільника держави. Зі слів експосадовця, він не почав жодної нової війни, припинив "перепрошувати за гріхи США". За потреби було й застосування сили: наприклад, завдали удару по позиціях лідера Сирії Башара Асада у відповідь на хімічну атаку. Щодо подій в Україні, то за президентства Трампа (2017-2021) Росія не наважилась просуватись далі після подій 2014 року. Якщо він здобуде посаду очільника США вдруге, то маневруватиме між Україною, Росією та ЄС і доб'ється миру, впевнений ексрадник з нацбезпеки. Така тактика отримала назву "повернення миру через війну".
У колонці О'Браєна перелічені основні пункти плану Трампа щодо завершення війни:
- зброя Україні буде надаватись, але не коштом американських платників податків, а за гроші ЄС;
- тим часом США будуть "тримати двері відчиненими", щоб Москва мала можливість іти на перемовини.
"Підхід Трампа полягатиме в тому, щоб продовжувати надавати Україні летальну допомогу, при цьому залишаючи двері відчиненими для дипломатії з РФ — і виводячи Москву з рівноваги певним ступенем непередбачуваності", — пояснив політик.
Крім того, Трамп планує дещо активізувати свою політику у Європі. Зі слів ексрадника, Пентагон розмістить військові підрозділи у Польщі. Мета подібних дій — сигналізувати Росії, що її напад на країну-члена НАТО отримає відсіч. Ще один напрямок дипломатичних планів — переконати ЄС якнайшвидше прийняти Україну.
"Продовження американського захисту Європи залежить від того, чи Європа виконуватиме свою частину роботи, зокрема в Україні", — ідеться у статті.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки