MENU

Портал у підземний світ. У Мексику повернули 3000-річні "двері в пекло", присвячені богу ацтеків

428 0

Портал у підземний світ. У Мексику повернули 3000-річні "двері в пекло", присвячені богу ацтеківФото: Національний інститут антропології та історії сША

Таємницю стародавніх 3000-річних "дверей у пекло", присвячених богу ацтеків, нарешті розгадали. Це вдалось зробити після того, як вкрадений артефакт після 64 років пошуків повернувся до Мексики.

Дверима у пекло називають мексиканську старовинна цінність під назвою Печерна маска ольмеків. Вона була викрадена на початку 1960-х років, пише The Sun, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Портал у підземний світ. У Мексику повернули 3000-річні "двері в пекло", присвячені богу ацтеків

Артефакт вагою 2000 фунтів, якому майже 3000 років, зображує бога ягуара Тепейоллотлікухті з великими овальними очима, розширеними ніздрями та відкритим ротом. Ольмеки вважали ягуарів священними тваринами та вірили, що походять від них. До нашого часу дійшло багато зображень і скульптур цієї тварини, зроблених ольмеками.

Окружний прокурор Манхеттена Елвін Брегг молодший наголосив, що маска є "надзвичайно рідкісною" і була створена ще у 800 році до нашої ери в Мексиці. "Уособлюючи перехід до потойбічного світу, величезна печерна маска ольмеків охороняла вхід до церемоніальної печери в археологічному місці Чалкацінго (Мексика). Цей неймовірний стародавній витвір є рідкісним вікном у минуле ольмекського суспільства", – додав Брегг.

Читайте також: Музей в Оксфорді зняв з експозиції африканську маску, яку нібито заборонено бачити жінкам. ФОТО

Окружний прокурор розповів, що викрадачі маски розбили її на шматки, щоб полегшити контрабанду. І майже 60 років її відправляли в різні музеї та приватні колекції по всій території США. Документи також показали, що маска була нещодавно продана приватному колекціонеру, перш ніж її знову вилучили.

"Печерна маска нарешті може повернутися до решти супутніх монументів", – підсумував Елвін Брегг.

Оскільки цивілізація ольмеків була однією з найвпливовіших стародавніх цивілізацій ранньої Америки, її твори мистецтва вважаються одними з найяскравіших витворів США.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини