"Це наша реальність": жителі Харкова розповіли, як виживають під російськими атаками
Влада міста зробила все можливе, щоб переконати жителів залишитися в місті.
Незважаючи на постійні російські ракетні обстріли Харкова, місто намагається жити нормальним життям і адаптується до нових норм - кафе залишаються відкритими, відбуваються весілля, студенти святкують закінчення навчання. Як пише The Times, жителі міста не здаються, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"Це дух Харкова, - сказав мер міста Ігор Терехов. - Дуже важливо, що Харків продовжує жити, незважаючи на всі ракетні обстріли".
До вторгнення населення Харкова становило 1,4 мільйона осіб, а з урахуванням студентів і тимчасових робітників - до двох мільйонів. Сьогодні населення становить трохи більше мільйона осіб. Однак влада міста зробила все можливе, щоб переконати мешканців залишитися - знизила податки для підприємств і надала безплатний громадський транспорт, а також безплатне щоденне харчування для найбільш вразливих верств населення Харкова.
Ще одна проблема постійних обстрілів - освіта. Школи в Харкові закриті від самого початку вторгнення, і більшість дітей навчаються онлайн.
"Важко вчитися, коли на вулиці вибухи, - каже один з учнів, Микита. - Ти почуваєшся вигорілим і апатичним, і тобі нічого не хочеться робити".
Водночас освітні установи в місті поступово переміщують під землю, пише Times. На кількох станціях метро було відкрито імпровізовані класи, а у вересні місто планує відкрити кілька нових підземних шкіл. Культурні заходи також проводяться в підвалах і бомбосховищах.
Для сторонніх спостерігачів такі події можуть здатися гнітючими, але для місцевих жителів вони є довгоочікуваним свідченням того, що їхнє місто поступово адаптується до нових реалій, ідеться в статті.
"Коли ми чуємо про такі речі, ми радіємо, тому що для нас це можливість не залишати наше місто, не залишати наші будинки й продовжувати жити тут. Нам просто потрібно по-іншому будувати своє життя", - каже мешканка міста Поліна Черненко.
Ринок житла в місті так само продовжує функціонувати, хоча вартість нерухомості зараз удвічі нижча, ніж до вторгнення Росії.
"Я згодна, що може здатися дивним купувати нерухомість під час війни, але життя триває. І ми всі віримо в наші збройні сили", - каже Олена, яка нещодавно купила квартиру на околиці Харкова.
Ця суміш стійкості та смирення характерна не тільки для Харкова, пише The Times. У п'ятницю вдень російська ракета влучила в житловий будинок у центрі Дніпра, а всього за два квартали від цього місця люди продовжували сидіти в кафе.
"Ми чули ракету над нами ще до того, як вона впала, - сказала офіціантка. - Але всі звикли до того, що такі речі трапляються. Звичайно, це сумно, але що ми можемо зробити? Це наша реальність. Ми не можемо провести все життя в бомбосховищах".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки