Як легко заснути в літню спеку: сім правил, які можуть допомогти
У побуті висока температура, навіть коли люди її не відчувають, за умови довготривалого впливу на організм призводить до зневоднення, перегріву та виснаження. Все це загалом позначається на сні – на порушення сну в літню спеку скаржаться і дорослі, і дити.
Є декілька правил і порад, як легко заснути в літню спеку. Відповідні лайфхаки запропонував людям професор Кевін Морган, голова відділу клінічних досліджень сну в британському університеті Лафборо, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
Розпорядок дня
Зневоднення та виснаження викликають у людини сонливість. Проте вчені не радять дрімати вдень, якщо це не є у вашому розпорядку дня. "Збережена" до ночі сонливість допоможе заснути.
Взагалі зміна звичайного розпорядку дня може легко порушити сон навіть без додаткової спеки. Тож робіть навпаки – якщо бажаєте добре спати, намагайтеся дотримуватися свого звичного часу сну та розпорядку дня, і робіть те, що зазвичай робите перед сном.
Прохолода у спальні
Вживайте необхідних заходів, щоб у вашій спальні було максимально прохолодно вночі. Протягом дня закрийте вікна шторами (жалюзі справляються з цим ще краще), та відкрийте всі вікна перед тим, як лягати спати, щоб був невеликий протяг.
Ще одна, неочевидна порада. У ліжку треба зменшити кількість постільної білизни, але тонкі бавовняні простирадла повинні залишатися. Вони краще за інші вбирають піт.
Охолодіть шкарпетки
Використання навіть маленького вентилятора доречно у жарку погоду, бо це сприяє випаровуванню поту та полегшує регулювати внутрішню температуру. Якщо у вас немає вентилятора, вчені радять наповнити грілки крижаною рідиною.
Як варіант, охолодіть шкарпетки в холодильнику та надіньте їх. Охолодження ніг знижує загальну температуру шкіри та тіла.
Пийте більше, але менше
Зрозуміло, що запобігти зневодненню тіла дуже просто – потрібно пити достатню кількість рідини протягом дня. Але не пийте дуже багато води перед сном, радять фахівці.
Також треба подумати про те, що саме ви п'єте. Про алкоголь й мови нема – його ніколи і нікому не радять. "Алкоголь може допомогти нам заснути, але він сприяє ранньому ранковому пробудженню та погіршенню загальної якості сну", – застерігають вчені.
Проте треба бути обережними з безалкогольними напоями. Багато з них містять велику кількість кофеїну, який стимулює центральну нервову систему і змушує нас відчувати себе більш активними.
Зберігайте спокій
Перед сном було б добре зробити щось заспокійливе. Спробуйте читати, писати або навіть складати шкарпетки. Всі знають пораду перед сном рахувати слоненят (або барашків, або взагалі будь-що приємне). Проте не всі розуміють, що це дуже дієвий принцип працює і у випадку з шкарпетками, які ви складаєте.
І навпаки – не намагайтеся на ніч грати у телефоні чи на відеоприставках, навіть якщо ви вважаєте, що це вас заспокоює. Це не так. А блакитне світло телеекрана (або телефонне світло) змушує нас почуватися менш сонними. До того ж діяльність, навіть в іграх, не заспокоює, а стимулює.
Прийміть ванну
Про користь прохолодного душа влітку знає багато людей. Така ж сама користь є у жарку погоду від теплої ванни перед сном.
Вчені підкреслюють: ванна повинна бути з теплою, а не прохолодною водою. Остання покращить кровообіг – тобто простимулює ваш організм. До того ж прискорений кровообіг спонукає тіло не віддавати, а зберігати тепло.
Подбайте про дітей
Діти зазвичай досить міцно сплять у будь-яку температуру. Вони можуть навіть не усвідомлювати, що у кімнаті занадто жарко чи холодно. Тому важливо стежити за температурою у дитячих кімнатах.
Вважається, що найкраще спати, коли оптимальній температурі – між 16 і 20 градусами за Цельсієм.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки