Вчені виявили "новий Ель-Ніньйо" на південь від екватора: що це означає
Південне коливання Ель-Ніньйо – це непередбачувана зміна вітрів і течій над тропічними водами Тихого океану, яка суттєво впливає на клімат на всій планеті. Проте вчені виявили "новий Ель-Ніньйо" на південь від екватора.
За словами науковців, "секретний брат" південних коливань виникає у південно-західній частині субтропічного Тихого океану в напрямку Австралії та Нової Зеландії. Хоча регіон, який контролює ці погодні зміни, відносно невеликий, експерти застерігають, що він може спричинити кліматичні зміни в усій Південній півкулі, пише ScienceAlert, предає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
Міжнародна група дослідників, яка зробила несподіване відкриття, каже, що воно буде життєво важливим для розуміння кліматичних змін у наступні роки. "Це відкриття схоже на пошук нового перемикача в кліматі Землі. Це показує, що відносно невелика площа океану може мати широкомасштабний вплив на глобальну погоду та клімат", – сказала метеоролог з Редінгського університету у Великобританії Баладжі Сенапаті.
Читайте також: Запаси води на Землі вичерпаються: хто першим до 2050 року відчує брак ресурсів
Поєднавши реальні спостереження та сучасне кліматичне моделювання, що охоплює 300 років, дослідники змогли відстежити те, що вони назвали моделлю W4, яка щорічно повторюється в Південній півкулі з чотирма регіонами теплого та прохолодного повітря, що чергуються.
Команда також виявила, що менший регіон поблизу Австралії та Нової Зеландії працює як важіль управління W4. А зміни температури океану в цій частині світу, своєю чергою, впливають на температуру атмосфери в південних субтропіках і середніх широтах.
Експерти пояснюють, що коли режим вітру змінюється, він змінює глибину верхнього шару теплішої води в океані, який потім повертається до змін температури в атмосфері.
Тоді західні вітри можуть переносити нагріте або охолоджене повітря навколо земної кулі за аномальною кліматичною схемою W4. Відповідно до дослідження, ці кліматичні моделі відрізняються від інших, про які ми знаємо, включаючи Ель-Ніньйо та його сестринське явище Ла-Нінья.
Читайте також: У липні зафіксували найспекотніший день за всю історію спостережень
"Розуміння цієї нової погодної системи може значно покращити прогноз погоди та прогнозування клімату, особливо в південній півкулі. Це може допомогти пояснити зміни клімату, які раніше були загадковими, і може покращити нашу здатність передбачати екстремальні погодні та кліматичні явища", – наголосила метеоролог Сенапаті.
І хоча цю систему ідентифіковано лише зараз, дослідники вважають, що вона вже давно впливає на погоду у світі.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки